• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان:

شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد همکاری مطلوبی در خصوص نیم درصد نداشتند/عضویت رایگان در کتابخانه ها

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرداری های این استان همکاری مطلوبی در خصوص واریز نیم درصد درآمد خود به انجمن کتابخانه های عمومی نداشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد "یاسر رحیمیان" در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: ۴۴۰ برنامه فرهنگی از ۲۴ آبان تا اول آذر در ۶۵ کتابخانه شهری و روستایی این استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های این هفته اظهارکرد: در روزهای شنبه و یکشنبه عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی پذیرفته می‌شود.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۴کتابخانه در سطح استان غیرفعال هستند، خاطرنشان کرد: ۳۰ آبان مراسم تجلیل از کتابداران وکتابخوان برتر کتابخانه‌های استان برگزار می‌شود.

رحیمیان تصریح کرد: ۴۶هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند و ۵۵۰ هزار نسخه منابع کتب موجود در کتابخانه‌های استان است.

وی با اشاره به خرید 250 جلد کتاب از مولفین استان ادامه داد: 5000نسخه کتاب به دستگاههای مختلف از جمله دانشگاهها، استانداری، قرارگاه پیشرفت آبادانی سپاه، آموزش و پرورش و مدارس، روستاهای فاقد کتابخانه، بنیاد حضرت مهدی(عج) استان اهداء شده است.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یکی از بخش‌هایی که در کتابخانه‌ها به آن توجه شده بخش کودکان است و ۱۱هزار و ۵۰۰ کودک عضو کتابخانه‌ها هستند.

رحیمیان بیان کرد: سال گذشته کتابخانه روستای دهنوی لوداب یکی از ۱۰کتابخانه برتر کشور معرفی و از سرپرست کتابخانه و همچنین بخشدار لوداب با حضور وزیر ارشاد تجلیل و مبلغی هم به این کتابخانه کمک شد.

وی در خصوص نیم درصد درآمد شهرداری‌ها به انجمن کتابخانه تاکید کرد: به غیر از چند شهرداری بقیه شهرداری‌ها همکاری مطلوبی نداشتند. شهرداری ها طبق ماده 6 قانون کتابخانه های عمومی مکلفند حداقل نیم درصد درآمدهای خود را به حساب انجمن کتابخانه هالی عمومی آن شهر واریز کنند.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اعتبارات کتابخانه‌ها تصریح کرد: کتابخانه‌ها اعتبارات عمرانی ندارند اما سعی کردیم در این چند سال امکانات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی کتابخانه‌ها را تامین کنیم.

رحیمیان اضافه کرد: مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان برای تکمیل کتابخانه‌های عمومی مادوان بویراحمد و دهدشت  توسط بنیاد برکت اختصاص داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: