• جمعه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1187-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد:

موقوفات در کهگیلویه و بویراحمد ضعیف است

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: موقوفات در این استان نسبت به سایر استانهای کشور ضعیف است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام قاسم مومنی شاد پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: وقف از مصادیق بارز انفاق و صدقه جاری است.
وی اظهارکرد: وقف چشمه جاری و احسان ماندگار است که تا ابد و تا قیامت می ماند و به نیتی واقف سود می رساند و هزینه می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اولین واقف در اسلام پیامبر (ص) بوده است، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع)الگوی ما هستند و باید در همه امور و صحنه ها به عنوان الگو قرار دهیم.
مومنی شاد تصریح کرد: اگر یک مالی وقف شود برخی مشکلات اجتماعی جامعه از جمله فقر، ازدواج جوانان، اشتغال، علم و فناوری و دانش آموزان بی بضاعت حل می شود.
وی با بیان اینکه هرکس در زمینه های مختلف وقفی کند در جهت نیت واقف هزینه می شود، ادامه داد: موقوفات در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سایر استانهای کشور ضعیف است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: البته موقوفاتی هم داشته ایم و نمونه آن موقوفه ۶ هکتاری آقای طاهری در میدان هفتم تیر یاسوج است که تا ابد نامش ماندگار و صواب این موقوفه به او می رسد.
مومنی شاد بیان کرد: محال است که موقوفه ای مطابق نیت واقف هزینه نشود و اگر در اوقاف یک سند مطابق نیت واقف نباشد در بازرسی ها و نظارت هایی که صورت می گیرد قبول نمی شود.
وی با اشاره به چگونگی هزینه نذورات، کمکهای مردمی و درآمد امامزادگان تاکید کرد: نذورات و کمکهای هر امامزاده در جهت ساخت و ساز و فعالیتهای همان امامزاده هزینه می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: امکان اینکه هزینه های یک امامزاده هزینه امامزاده ای دیگر شود، وجود ندارد.
مومنی شاد اضافه کرد: اخیرا حجت الاسلام سید روحانی خانه خود را در منطقه سالم آباد یاسوج به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را وقف روضه امام حسین(ع) و فعالیتهای قرآنی کرد و سه روز بعد فوت کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: