• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

ضرورت توجه دستگاه ها به مسائل اجتماعی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه دستگاه ها به مسائل اجتماعی حایز اهمیت است و نباید صرفا نگاه ها به حوزه اقتصادی و سیاسی معطوف شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی در نشست شورای اجتماعی و فرهنگی استان، افزود: نگاه دستگاه های استان به حوزه های مختلف باید به شکل متوازن باشد و جامعه ای که به مسائل اجتماعی و گستره آن توجه نکند، با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد .

وی با اشاره به تخصیص یک میلیارد و 400میلیون تومان به حوزه اجتماعی استان در سال ۹۷، اظهارکرد: ‌باید با برنامه ریزی و اهتمام مناسب، اقدامات خروجی محوری در حوزه مسائل اجتماعی عملیاتی شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه باید خروجی محوری و تحقق عملیاتی برنامه ها را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید گام هایی که با خروجی همراه باشد، عملیاتی شود .

احمدی با بیان اینکه در استان نیز باید توجه ویژه ای به چالش های پیش رو در حوزه اجتماعی شود، تصریح کرد: آسیب ها و پیامدهای مشکلات اجتماعی می تواند هزینه بسیار بالاتری نسبت به هزینه کرد مرحله پیشگیری داشته باشند .

وی با اشاره به اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار حاشیه شهرهای استان، ادامه داد: باید گزارش مناسبی از خروجی این برنامه تهیه شده و مشخص شود که این آموزش ها تا چه میزان خروجی اشتغال و توانمند سازی را محقق کرده اند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین خواستار تحقق هدفگذاری های آموزش و مشاوره پیش از ازدواج جوانان و مشاوره ژنتیک شد، و عنوان کرد: باید ضمن اینکه بستر سازی برای ازدواج آسان را فراهم می کنیم، توجه به مسائل مشاوره ای و آزمایشات ژنتیک در حوزه کاهش معلولیت ها را داشته باشیم.

همچنین هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح نماد ( نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان) در استان خبر داد و گفت: طرح «نماد» از سال ۹۵ به شکل آزمایشی در کشور کلید خورد و سال بعد پوشش ۱۲ مدرسه در استان ها هدفگذاری شد .

وی با بیان اینکه طی سال جاری یکی از شهرستان ها با ظرفیت ۱۳۰ مدرسه باید محور طرح قرار بگیرد، افزود: ابعاد این طرح به استان ها ابلاغ شده و تغییراتی نیز در چارت این برنامه در حال انجام است .

زارع پور از اعزام تیم پروژه با هدف شرکت در جلسات توجیحی، دریافت تغییرات و تحولات، شیوه نامه و اصلاحات خبر داد و اظهارکرد: این برنامه با محوریت پوشش و حضور ۹ دستگاه در استان عملیاتی می شود .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد تامین و ارتقای مراقبت اجتماعی از دانش آموزان با رویکردی مدرسه محور را از جمله ابعاد این برنامه دانست و تصریح کرد: شرح وظایف دستگاه های مختلف در قالب طرح آورده شده است .

وی اضافه کرد: همچنین ۶۳ کتاب و جزوه آموزشی پیرامون مهارت های رشدی، تنظیم شناختی، حل مسئله و خود آگاهی پیش بینی شده و بسته های غربالگری و مداخله نیز ایجاد می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: