• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1514-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع گرمسیری استان با پوشش ۱۴اکیپ در نیمه دوم آبان ماه خبر داد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد محسن جعفری نژاد بسطامی با اشاره به جزئیات شمارش حیات وحش مناطق گرمسیری استان، در جمع خبرنگاران افزود: در نیمه دوم آباه ماه و به مدت سه روز، ۱۴اکیپ متشکل از ۴۰محیطبان و کارشناس، شمارش حیات وحش مناطق گرمسیری استان را انجام می دهند .

وی به محورهای این سرشماری اشاره و اظهارکرد: تخمین جمعیت کل و بز محور این سرشماری خواهد بود و در کنار آن اطلاعات رصد و مشاهده سایر گونه ها مانند گوشتخواران در فرم های ثبت اطلاعات آورده می شود .

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این سرشماری ها اطلاعات و وضعیت آبی مناطق، پوشش گیاهی و علوفه ای نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

جعفری نژاد بسطامی تصریح کرد: با تحقق آمار برداری، اطلاعاتی در حوزه وضعیت ترکیب جنسی و سنی جمعیت های موجود و توجه و رصد مشکلات پیش روی هر منطقه فراهم شده و هدفگذاری و برنامه ریزی در راستای رفع مشکلات و موانع انجام خواهد شد .

وی از حضور فعالین محیط زیستی در این سرشماری ها خبر داد و اضافه کرد: اساتیدی از دانشگاه، تشکل های محیط زیستی مردم نهاد، معتمدین زیستی و همیاران افتخاری محیط زیست طی این سرشماری در کنار نیروهای محیط زیست حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: