• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

450بیمار مبتلا به هپاتیت C در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی 450بیمار مبتلا به هپاتیت C در استان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد ظفر پریسای افزود: 325میلیون نفر از مردم جهان مبتلا به هپاتیت های ویروسی بوده و هر ساله 6 تا 10میلیون نفر به مبتلایان به بیماری هپاتیت در جهان افزوده می‌شود .

وی با بیان اینکه هر ساله یک میلیون و 400هزارنفر در جهان به دلیل ابتلا به هپاتیت جانشان را از دست می دهند، اظهارکرد: در جهان 80میلیون نفر مبتلا به بیماری  هپاتیت c هستند .

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در جهان تخمین زده می شود که 240میلیون نفر مبتلا به بیماری هپاتیت B باشند و  95درصد از افراد آلوده به هپاتیت از بیماری خود اطلاعی ندارند .

پریسای با بیان اینکه بالای 95درصد از بیماران مبتلا به هپاتیت C می توانند در عرض دو تا سه ماه بطور کامل درمان شوند، تصریح کرد: در ایران یک میلیون و 400 هزار نفر مبتلا به هپاتیت B هستند .

وی ادامه داد: بین 200تا 300هزار نفر در ایران مبتلا به هپاتیت C هستند و حدود 50درصد از مصرف کنندگان تزریقی مواد مخدر در ایران نیز مبتلا به هپاتیت C هستند .

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یک نفر از 12نفر مردم جهان مبتلا به هپاتیت مزمن B و C هستند و سه نفر از چهار نفر مبتلا به هپاتیت C از بیماری خود آگاهی ندارند .

پریسایی اضافه کرد: غربالگری بیماری در گروههای پرخطر، کنترل خون های اهدایی، واکسیناسیون کودکان، واکسیناسیون ملی، احداث مراکز مشاوره هپاتیت و برنامه درمان بیماران مبتلا به هپاتیت C از جمله برنامه های کشوری کنترل هپاتیت در کشور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: