• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-586-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مشکل اتوبوسرانی و انتظار مردم و دانشجویان یاسوج

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: با زیرساخت های موجود اتوبوسرانی یاسوج عملاً جابجایی عموم مردم دشوار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد شاهرخ کناری در نشست کمیسیون دانشجویی شهرستان با موضوع حمل و نقل دانشجویی افزود: با زیرساخت های موجود در اتوبوسرانی مرکز استان عملاً جابجایی عموم مردم دشوار است اما در مورد دانشجویان تاکنون با همه شرایط نابسامان حمل و نقل، این مورد به خوبی صورت گرفته است .

وی با اشاره به اینکه دانشجویان بخشی از عموم مردم هستند به افزایش سالانه ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه دانشجویی اظهارکرد: از اتوبوسرانی شهرداری می خواهیم که ساز و کار تخفیف در استفاده از حمل و نقل عمومی برای دانشجویان را فراهم و مدیریت کند تا در هزینه‌های این قشر که یکی از بخش‌های اصلی استفاده کننده از سرویسهای عمومی هستند، صرفه جویی شود .

رئیس کمیسیون دانشجویی شهرستان بویراحمد تصریح کرد: هزینه نگهداری ناوگان فرسوده اتوبوسرانی یاسوج بالاست و باید دانشگاه‌ها نیز در این کار اتوبوسرانی را یاری کنند .

وی صدور کارت الکترونیک را یکی از زیرساخت‌های لازم برای اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی عنوان و اضافه کرد: حمل و نقل عمومی یکی از وظایف شهرداری است که با توجه به افزایش جمعیت دانشجویی و مردم ‌باید برنامه‌ریزی کارآمدی وجود داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: