• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-187-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

راه‌اندازی 30 باشگاه کتاب در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۳۰باشگاه کتاب با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی در این استان راه‌اندازی شده است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد رضا دهبانی‌پور، در جمع خبرنگاران‌ افزود: سال گذشته ۱۱۰ هزار جلد کتاب از مؤلفان کتاب در استان خریداری شد .

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های خریداری شده با ۱۷۰عنوان و باهزینه ۱۲۰میلیون تومان خریداری شده است، اظهار کرد: امسال نیز این طرح اجرا شده و از مؤلفانی که کتاب خود را دراستان چاپ کنند با مبلغ بیشتری کتاب خریداری می‌شود .

مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران در شهر‌های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هدف از انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، کمک به توسعه و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهر‌ها با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی است .

دهبانی پور با اشاره به اجرای طرح روستا‌ها و عشایر دوستدار کتاب در مناطق مختلف استان، تصریح کرد: برای شرکت در این جشنواره، روستا‌ها باید ضمن معرفی ویژگی‌های خاص فرهنگی و اجتماعی روستا، مجموعه فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های خود را برای تقویت زیرساخت‌های کتاب‌خوانی و ترویج عمومی کتاب معرفی کنند .

وی با اشاره به راه‌اندازی ۳۰ باشگاه کتاب با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی، اضافه کرد: در هر باشگاه نوجوانان و خردسالان کتاب‌های معرفی شده را پس از مطالعه به صورت خلاصه به تهران ارسال می‌کنند و پس از داوری در خانه فرهنگ کتاب تهران از برترین اثر تجلیل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: