• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

واکنش محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد به فیلم شکار گراز در خانه +عکس

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد پیرو انتشار فیلمی در فضای مجازی از شکار یک قلاده گراز(خوک وحشی)، توضیحاتی ارائه کرد.

«محسن جعفری نژاد بسطامی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد افزود: این فیلم به دست ما هم رسیده و در حال بررسی و پیگیری موضوع هستیم.

وی اظهارکرد: واحد حقوقی و ادارات شهرستانی محیط زیست استان در حال بررسی و پیگیری این فیلم برای شناسایی هویت، مشخصات و آدرس فرد متخلف هستند تا در صورتی که در استان اتفاق افتاده باشد طبق قانون با متخلف برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود تفنگ های مجاز و غیرمجازی در سطح استان و کمبود نیروی محیط زیست کنترل این موارد کار سختی است و باید فکری برای این موضوع کرد. باید هم محدودیت ایجاد شود و هم تفنگ ها جمع آوری شوند.

جعفری نژاد بسطامی تصریح کرد: وجود این تفنگ ها به حیات وحش و به همه مناطق استان آسیب می زنند.

وی ادامه داد: این فیلم جدید یا مربوط به گذشته باشد قابل پیگیری و بررسی است و در حال شناسایی متخلف یا متخلفان هستیم که در صورت شناسایی پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در صورتی که این افراد درب خانه را باز  می کردند این حیوان بی آزار رهایی می یافت و نیازی به شکارش نبود.

به گزارش ایسنا، در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده یک قلاده گزار در حیات خانه ای گیر افتاده که متاسفانه بجای اینکه زمینه آزادیش را فراهم کنند پس از آزار و اذیت فراوان با تفنگ ساچمه ای شکارش می کنند.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: