• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-690-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تیمارداری و رها سازی یک بهله پرنده نادر در زیستگاه خائیز کهگیلویه

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: عقاب"پرپا" توسط محیط بانان استان تیمارداری و رها سازی می شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد" محسن جعفری نژاد" در جمع خبرنگاران در خصوص کشف این پرنده افزود: طی تماس تلفنی چوپانی با مسئول منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه مبنی بر کشف یک بهله پرنده در جاده بهبهان - اهواز که قادر به پرواز نیست مامورین یگان حفاظت محیط زیست خائیز به محل اعزام و در این راستا عقاب پرپایی را کشف و ضبط می نمایند که قادر به پرواز نبود.
وی بیان کرد: درمعاینات اولیه هیچ گونه آثاری از گلوله و یا شکستگی بال در پرنده مشاهده نشد، به همین خاطر این احتمال وجود داشت که بدلایلی از جمله ناآشنایی به منطقه در تامین غذا و یا بر اثر ارتزاق دچار مسمومیت اولیه شده باشد.
جعفری با اشاره به اینکه عقاب پرپا در طول روز کاملا مشغول پرواز و تنها در شب استراحت می کند گفت: پس از تامین مکان مناسب، غذا و تیمارداری یک هفته ای وضعیت جسمانی آن بهبود و پس از تائید دامپزشکی در مکان مناسب رها سازی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد به زمان و مکان مناسب برای رها سازی  و طریقه گرفتن این پرنده اشاره کرد و گفت: بمنظور داشتن زمان کافی برای آشنایی به منطقه اول صبح بهترین زمان رها سازی این گونه است و توجه داشته باشیم رها سازی در مکانی صورت گیرد که طعمه و آب برای پرنده مهیا باشد.   
وی در پایان ضمن تشکر از هدایت الله دیدبان مسئول منطقه حفاظت شده خائیز در نگهداری و تیمار داری این پرنده گفت: بدلیل شروع مهاجرت پرندگان ممکن است مردم با چنین صحنه هایی مواجهه شوند از مردم تقاضامندیم در اسرع وقت موضوع را به ادارات محیط زیست شهرستانی اطلاع رسانی نمایند.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: