• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-590-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کاهش میزان متوسط مصرف آب شرب مشترکان آبفای کهگیلویه و بویراحمد

کارشناس مسئول آمار و اطلاعات شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از کاهش میزان متوسط مصرف آب شرب مشترکان آبفای این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه وبویراحمد، عارف خنجری ایدنک در  جلسه شورای برنامه‌ریزی شرکت آب و فاضلاب افزود: بر اساس آمار تحلیلی در واحد آمار و اطلاعات شرکت آب و فاضلاب استان  وضعیت مصرف آب شرب در  سطح شهرهای استان به صورت مداوم مورد بررسی قرار می گیرد.
کارشناس مسئول آمار و اطلاعات شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این تحقیق آماری میزان مصرف آب  شرب مشترکین شهرهای از  سال 94 تا سال 96 مورد بررسی قرار گرفت.
وی عنوان کرد: آمار بدست آمده نمایانگر کاهش محسوس میزان متوسط مصرف آب خانوارها در  شهرهای استان می باشد.
خنجری ایدنک یادآور شد:  این میزان متوسط مصرف که بر اساس مترمکعب در سال محاسبه شده است،  از 522 مترمکعب در سال 75 به میزان 188 متر مکعب در  سال 96 رسیده است.
وی عنوان کرد:  نتایج توصیفی و تحلیل آماری نشان می دهد با گذشت زمان میزان مصرف آب افزایش می یابد ولی میزان متوسط  مصرف سیری نزولی دارد.
وی اضافه کرد: افزایش مصرف به دلیل رشد جمعیت است و در مقابل آن کاهش میزان متوسط مصرف آب توسط مشترکان به دلیل  مصرف بهینه و تغییر رفتاری مصرف آب توسط مشترکین است.
کارشناس مسئول آمار و اطلاعات شرکت آبفا کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در  سال های اولیه تشکیل و راه اندازی شرکت به دلیل نگاه سنتی به مقوله آب، میزان مصرف آب بالا بود و با گذشته زمان  و ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب  شاهد  کاهش متوسط میزان مصرف آب یا همان میانگین مصرف توسط مشترکان هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: