• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-6314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

519هزار کهگیلویه و بویراحمدی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارکنان و مجموعه آموزش و پرورش به عنوان شریک اصلی بیمه سلامت حدود 70درصد از جمعیت 94 هزار نفری بیمه شدگان در حوزه کارکنان دولت در این استان را شامل می شوند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد سید یدالله حسینی در آیین تجلیل از 10دانش آموز مدارس پسرانه شهید باهنر و دخترانه مهدیه اکبر آباد یاسوج که در خصوص بیمه سلامت انشاء نوشته بودند، مجموع بیمه شدگان زیرپوشش بیمه سلامت استان را از جمله همگانی، کارکنان دولت، روستایی و سایر بیمه ها را افزون بر 519 هزار نفر دانست و افزود: حدود 344 هزار نفر از این تعداد بیمه شدگان روستایی هستند .

وی اظهارکرد: سالانه افزون بر 50میلیارد تومان به این تعداد بیمه شده روستایی در قالب خدمات درمانی سطح یک به آنان ارایه می شود .

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خدمات بهداشتی و درمانی در بین روستاییان این استان پس از اجرای طرح تحول سلامت به حدود 5 برابر افزایش یافت .

حسینی تصریح کرد: میزان سرانه درمان در طرح پزشک خانواده روستایی و شهرهای زیر 100هزار نفر این استان از 21 هزار تومان قبل از اجرای طرح تحول سلامت هم اکنون به بیش از 96هزار تومان رسیده است .

وی ادامه داد: با آغاز دولت تدبیر و امید چتر بیمه ای برای تمامی اقشار مختلف جامعه فراهم شد و بیش از 48هزار نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند .

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیمه سلامت بیش از 40درصد هزینه‌های درمانی بیماران بستری،70 درصد هزینه بیماران سرپایی و کل هزینه بیماران خاص را پرداخت می‌کند . در حال حاضر با 385موسسه درمانی استان طرف قرارداد هستیم .

حسینی یکی از رویکردها و سیاست های اصلی این نهاد را افزایش سطح آگاهی و اطلاعات حقوقی بیمه شدگان نسبت به دریافت خدمات بیمه ای عنوان و تاکید کرد: ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی و اجتماعی به ویژه مجموعه عظیم آموزش و پرورش یکی از ابزارهای لازم برای تحقق این مهم است .

همچنین هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد در این آیین بر ضرورت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در زمینه تبیین هرچه بیشتر کارکرد بیمه سلامت تاکید کرد و گفت: نظام سلامت در طول سالیان متمادی آنچنان از متن جامعه و برنامه‌های اولویت دار دولت‌ها خارج شده بود که وظایف و رسالت های سازمانی عظیم و تاثیرگذاری همچون بیمه سلامت تنها در تعویض دفترچه های درمانی روستایی محصور و خلاصه شده بود .

وی افزود: با اتخاذ تدابیر و سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید موضوع سلامت به عنوان یکی از نیازهای مبرم مردم به متن جامعه برگشت و از اولویت های نخست دولت قرار گرفت .

زارع پور با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یکی از دستاوردهای برجسته دولت های یازدهم و دوازدهم اظهارکرد: این طرح با هدف رفاه اجتماعی، کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی از اردیبهشت سال 93 عملیاتی شد .

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این طرح تاکنون دستاوردهای بزرگی برای مناطق و استانهای مختلف داشته و البته حلاوت آن در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد عینی‌تر و امیدبخش‌تر بوده است .

زارع پور یادآور شد: در حال حاضر بیش از 41هزار و 596 نفر از دانش آموزان این استان زیرپوشش بیمه درمانی و سلامت از جمله اصلی و تبعی قرار دارند که بیش از 12هزار و 500 نفر از آنان بیمه شده اصلی هستند .

به گزارش ایسنا، 27 مهرماه تا سوم آبان ماه به عنوان هفته بیمه سلامت نامگذاری شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
علی
1397/7/30  04:40:01
هنوز بازنشست نشده؟