• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1787-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معاون ستاد اربعین استان؛

ثبت‌نام 8426 زائر اربعین حسینی از کهگیلویه و بویراحمد تاکنون

معاون ستاد اربعین استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آخرین وضعیت ثبت‌نام‌کنندگان پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح، گفت: تا کنون 8هزار و 426 نفر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند .

"عزیز فَیلی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه مردم از طریق دفاتر مجاز اقدام به ثبت‌نام کنند، افزود: در این استان از مجموع کل ثبت‌نام‌کنندگان برای 5500 نفر ویزا صادر شده و 5226 نفر اعزام شده اند.

وی اظهارکرد: این استان 30 موکب در کشور و خارج از کشور ایجاد و راه اندازی کرده است که از این تعداد 5 موکب در کربلا، 4 موکب در نجف، سه موکب در خرمشهر و شلمچه و 18 موکب در سطح استان بوده است.

معاون ستاد اربعین استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئول صدور پروانه موکب هاست، این موکب ها همه شناسنامه دار هستند و کمیته بهداشت ستاد اربعین استان با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی نظارت بهداشتی این موکب ها را بر عهده دارند.

فَیلی با اشاره به هماهنگی های لازم با کمیته حمل و نقل زائران پیاده روی اربعین حسینی استان تصریح کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مسئولیت تامین اتوبوس برای انتقال زائران تا مرز شلمچه را بر عهده دارد و تا کنون مشکلی در این زمینه نداشته ایم.

وی با اشاره به اینکه هر40نفر زائر با یک دستگاه اتوبوس اعزام می شوند، ادامه داد: 150دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران استان جهت شرکت در پیاده روی اربعین حسینی پیش بینی شده است که بصورت کاروانی انجام می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سال گذشته 19 هزار نفر از این استان در پیاده روی اربعین شرکت کردند، عنوان کرد: پیش بینی می شود که امسال 20 هزار نفر از این استان با انجام مراحل قانونی و اخذ ویزا به پیاده روی اربعین حسینی اعزام شود.

فَیلی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد مسیر تردد زائران 15 استان به سمت استان خوزستان است، بیان کرد: زائران استانهای شمال شرقی، شرق و مرکز کشور از جمله یزد، کرمان، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، بخشی از استان اصفهان و چهار محال و بختیاری، وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شده و به سمت مرز شلمچه در استان خوزستان برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی حرکت می‌کنند.

وی اظهارکرد: 35هزار زائر پاکستانی از مرز میرجاوه وارد کشور می شوند که بخش عمده آنها نیز از استان کهگیلویه و بویراحمد تردد و به سمت مرز شلمچه برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی حرکت می کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در اربعین سال گذشته در مجموع به بیش از یک میلیون و 600هزار نفر زائر پیاده روی اربعین حسینی که از این استان تردد داشتند، خدمات رسانی کرده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: