• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1386-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

3رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج راه اندازی می شود

مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: دو رشته کارشناسی ارشد در سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج راه اندازی می‌شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد ابوالقاسم هادی نیا چهارشنبه، 25 مهر ماه در جمع دانشجویان افزود: همچنین در سال آینده یک رشته نیز در مقطع دستیاری راه انداز می شود که در مجموع سه رشته تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه راه اندازی خواهد شد .

وی اظهارکرد: ۶۹ دانشجوی دستیاری دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند .

مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه این دانشگاه در چهار رشته بیماریهای کودکان، جراحی عمومی،  زنان و زایمان و دستیار تخصصی بیماریهای داخلی دانشجو می پذیرد، خاطرنشان کرد: ۲۲ نفر در رشته بیماری های داخلی، ۱۷ نفر در رشته زنان و زایمان، ۱۵ نفر در رشته بیماری های کودکان و ۱۵ نفر نیز در رشته جراحی عمومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند .

هادی نیا تصریح کرد: همچنین تلاش می کنیم که رشته های دکترای تخصصی آموزش بهداشت، آموزش پرستاری و کارشناسی ارشد ناپیوسته در رشته های زیست فناوری پزشکی، بهداشت پرتوها و آمار زیستی نیز در این دانشگاه راه اندازی شود .

وی ادامه داد: امیدواریم که با تلاشهای انجام شده، از سال ۹۸ نیز سه رشته جدید دستیار بیهوشی، کارشناسی ارشد آموزش مامایی و علوم تغذیه نیز در این دانشگاه راه اندازی شود .

مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: در این دانشگاه ۹ رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته وجود دارد و ۱۶۹نفر دانشجو در این رشته ها مشغول به تحصیل هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: