• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-2784-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خبر داد:

آغاز فرآیند تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت و بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرایند تهاتر بدهی ها و مطالبات دولت و بخش خصوصی در استان آغاز و تا پایان سالجاری ادامه خواهد داشت .

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد غضنفر آرام افزود: در راستای اجرای بند " و" تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 کل کشور با موضوع اسناد تسویه خزانه، امکان تهاتر بدهی و طلب دستگاههای اجرایی و پیمانکاران و بخش خصوصی فراهم شده است و بخش خصوصی و پیمانکاران که بدهکار یا طلبکار دولت و دستگاههای اجرایی هستند می توانند با مراجعه به اداره کل امور مالیاتی استان نسبت به تهاتر بدهی یا مطالبات خود اقدام نمایند.

وی اظهارکرد: پیمانکاران و اشخاصی میتوانند نسبت به تهاتر بدهی و مطالبات خود از طریق تهاتر اقدام نمایند که دارای بدهی مشخص و مسجل هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پیمانکاران و طلبکاران دستگاههای اجرایی پس از مراجعه به اداره کل امور مالیاتی استان و تعیین میزان بدهی خود، مالیات مشخصه را به دستگاه  اجرایی که پیمانکار از آن طلبکار است ارائه کرده و پس از ارسال مدارک به خزانه معین استان، عملیات تهاتر صورت خواهد گرفت .

آرام تصریح کرد: ظرفیت تهاتر شامل مالیات و تسهیلات بانکی می باشد که تهاتر تسهیلات بانکی بزودی عملیاتی می شود و ذینفعان یا همان پیمانکاران و طلبکاران میتوانند از این فرصت مناسب استفاده کنند.

وی ادامه داد: تهاتر بدهی و مطالبات دولت و بخش خصوصی نقش بسیار مهم و اثرگذاری در تامین منابع و رفع مشکلات دستگاههای اجرایی و پیمانکاران دارد که در سال گذشته مبلغ 90 میلیارد ریال در استان تهاتر صورت گرفت که در همین راستا استان کهگیلویه و بویراحمد جزء استانهای برتر در فرآیند تهاتر بدهی ها و مطالبات شناخته شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تهاتر بدهی و مطالبات دولت و بخش خصوصی و پیمانکاران کمک بزرگی به بحث تامین منابع و اعتبارات استان برای توسعه فعالیتهای اقتصادی و عمرانی خواهد بود و انتظار داریم که پیمانکاران و بخش خصوصی در جهت استفاده از این ظرفیت هر چه سریعتر اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: