• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3514-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای طرح پایلوت مناسب سازی در ۱۷خیابان پرتردد شهرهای کهگیلویه و بویراحمد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح پایلوت مناسب سازی برای تردد معلولان در ۱۷ خیابان پرتردد و مهم استان خبر داد و گفت: بهسازی و مناسب سازی معابر با هدف ارتقای رفاه شهروندان انجام می‌شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد عزیز فیلی در نشست کمیته مناسب سازی فضاهای شهری ویژه معلولان خواستار اصلاح مبادی ورودی و خروجی ساختمان‌های اداری ادارات کل بهزیستی و بنیاد شهید تا پایان آبان ماه شد و گفت: شهرداری برای ساختمان‌های نوسازی که فضاهای مناسب برای معلولان در آن پیش بینی نشده پایان کار صادر نکند .

وی اظهارکرد: اداره‌کل صنعت و معدن مناسب‌سازی ورودی‌ها، خروجی‌ها و سرویس‌های بهداشتی تالارهایی که احداث می‌شود را مورد نظارت قرار دهد و تا زمانی که این موضوع رعایت نشود حق صدور پروانه بهره‌برداری ندارد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف هستند ساختمان‌های مربوطه را از محل اعتبارات تامین و تجهیز مناسب‌سازی کنند و دستگاه‌هایی هم که ساختمان جدید در دست اجرا دارند باید فضاهای مناسب معلولان در این ساختمان‌ها پیش‌بینی کنند .

فیلی بر استقرار میزهای خدمت در طبقه اول ادارات تاکید و تصریح کرد: نماینده دفتر فنی استانداری، بهزیستی، اداره کل استاندارد، شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی به منظور بررسی فضاهای ادارات و تطبیق آنها با معیارهای مناسب سازی برای معلولان ارزیابی‌های لازم را انجام داده و گزارش آن در نشست بعدی ارائه شود .

وی خطاب به مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خواستار پیگیری مناسب سازی ورودی‌های رستوران‌ها و مجتمع‌های خدمات رفاهی برای رفاه حال معلولان شد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرداری‌ها براساس قانون باید یکی از معابر پرتردد شهر را جهت پایلوت برای معلولان مناسب سازی کنند، عنوان کرد: پس از بازدید از ۱۷ شهر استان و تصویربرداری از یکی از خیابان‌های مهم شهر این طرح در دستور کار باشد .

فیلی ادامه داد: باتوجه به نیاز معلولان برای استفاده از سیستم‌های خودپرداز بانک‌ها تمام شعب بانک‌های مستقر در استان حداقل یکی از خودپردازهای خود را متناسب با شرایط معلولان نصب کرده و آدرس آنها را در اختیار ادارات‌کل کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید قرار دهند .

وی از بازدید و بررسی عملکرد شهرداری‌های ۱۷ گانه استان در پایان اسفندماه خبر داد و اضافه کرد: شهرداری‌هایی که نسبت به اجرای  این طرح اقدام کردند تشویق شده و با شهرداری‌هایی که در این رابطه اقدامی نکرده باشند برخورد شده و از اعتبارات آنها کاسته می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: