• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3414-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

راه اندازی پایش تصویری شهر یاسوج در آینده ای نزدیک

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج از راه اندازی پایش تصویری در شهر یاسوج، مرکز استان در آینده ای نزدیک خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد سجاد بهرامی با بیان اینکه با حضور دکتر مقدم در شهرداری یاسوج گام های اساسی برای کاهش ترافیک شهری و ایمن سازی معابر برداشته شده است، افزود: ایجاد معاونت ترافیک در دوره مدیریت جدید شهری مهمترین اقدام شهردار برای اولویت دادن به مسائل ترافیکی بود که نشان از توجه ویژه دکتر مقدم به این مساله است .

وی اظهارکرد: اهمیت مسائل ترافیکی و توجه شهردار به این موضوع باعث شده تا این معاونت ایجاد شود و به مسائل ترافیکی بصورت تخصصی پرداخته شود .

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج خاطرنشان کرد: مطالعات جامع حمل و نقل ترافیک شهر یاسوج توسط مشاور روهروان عمران آغاز شده است .

بهرامی تصریح کرد: با توجه به اینکه آماربرداری در ماه های اردیبهشت و آبان صورت می پذیرد با پایان آماربرداری این طرح آماده خواهد شد .

وی ادامه داد: این طرح در 6 فصل تدوین خواهد شد که هم اکنون فصل اول آن به اتمام رسیده است .

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج عنوان کرد: در این طرح ساماندهی ایستگاههای اتوبوس، تاکسی و ساماندهی حمل و نقل عمومی شهر و همچنین پارک سوارها و پایانه برون شهری بصورت ویژه دیده شده است .

بهرامی بیان کرد: امکان سنجی تقاطع های غیرهمسطح و اصلاح هندسی میادین و شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز از دیگر مزایای مهم این طرح است .

وی تاکید کرد: طی ماههای گذشته با شناسایی نقاط حادثه خیز 22 سرعتکاه با شابلن جدید و تابلوهای هشداردهنده ایجاد شد . این سرعتکاهها با هماهنگی پلیس راهور ایجاد شده که خوشبختانه باعث کاهش تصادفات شهری شده است .

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج اظهارکرد: در 6 ماهه نخست سال 97 میزان تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد کاهش یافت .

بهرامی با اشاره به راه اندازی پایش تصویری در شهر یاسوج در آینده ای نزدیک گفت: شهر یاسوج تنها مرکز استانی است که سامانه پایش تصویری ندارد .

وی ادامه داد: با عزم جدی شهردار و همکاری معاونت عمرانی استاندار، پلیس راهور، نیروی انتظامی، فرمانداری، شورای شهر و مخابرات سامانه پایش تصویری در شهر یاسوج بزودی راه اندازی می شود .

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج با بیان اینکه این طرح برابر با دستورالعمل مدیریت ترافیک وزارت کشور اجرا می شود، تصریح کرد: سایت مرکز کنترل ترافیک توسط شهرداری یاسوج پیگیری شده و مرکز مانیتورینگ در شهرداری یاسوج به بهره برداری می رسد .

بهرامی عنوان کرد: با این طرح کنترل ترافیک و تخلفات بصورت مکانیزه و بصورت 24 ساعته صورت خواهد گرفت و تخلفات حادثه ساز درون شهری کاهش پیدا می کند . با جذب اعتبارات از محل های توزیع نشده این سامانه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

وی اظهارکرد: در ایام بازگشایی مدارس، خط کشی عابرپیاده در تقاطع ها، میادین و 10 مدرسه پیشنهادی آموزش و پرورش صورت گرفت .

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری یاسوج افزود: حل معضلات ترافیکی و کاهش ترافیک شهری نیازمند همراهی شهروندان است .

بهرامی اضافه کرد: هم اکنون نیز عملیات نصب تابلو های ترافیکی درسطح شهریاسوج با همکاری سازمان عمران شهرداری و معاونت ترافیک در حال اجراست.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: