• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

انجام بیش از۲۰هزار مأموریت توسط اورژانس کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در۶ماهه نخست سال جاری۲۰هزارو ۹۱۵مورد مأموریت توسط اورژانس پیش بیمارستانی این استان انجام شده است .

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد "جلال پوران فرد" با بیان اینکه این تعداد ماموریت در کل استان توسط آمبولانسهای۱۱۵ این مرکز خدمات پزشگی ارایه شده است افزود: ۳۰۰نیروی عملیاتی و ستادی در ۴۵ پایگاه زمینی و هوایی اورژانس کهگیلویه و بویراحمد به مردم استان و هموطنان عزیز در ۲۴ ساعت شبانه روز در صورت بروز حادثه آماده امداد رسانی میباشند ..

وی با بیان اینکه کل ماموریتهای اورژانس ۱۱۵در ۶ماهه اول سال جاری در استان ۲۰هزار و ۹۱۵مورد مأموریت بود، اظهارکرد: این تعداد ماموریت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از مجموع کل ماموریتهای اعزامی اورژانس ۴هزار و۷۹۲مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی(تصادف) در جاده های مواصلاتی به شهر و روستاهای استان بوده که در این تعداد  ماموریت تصادفی به ۶هزارو ۷۷۰نفر مصدوم خدمات پزشکی توسط اورژانس ارایه شده که نسبت به سال قبل ۵.۱۷ درصد افزایش داشته است .

پوران فرد تصریح کرد: از مجموع مصدومانی که توسط اورژانس در ۶ ماهه اول سال جاری خدمات پزشکی ارایه شده ۳هزار و ۲۱۵ مصدوم  در تصادفات شهری و ۳ هزار و ۵۵۵ مورد نیز در تصادفات  جاده ای در جاده های مواصلاتی به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که نیز ۲۰درصد آمار کل تصادفات سالجاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل  افزایش پیدا کرده است .

وی ادامه داد: تعداد مصدومان تصادفی شهری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷درصد و مصدومان تصادفی جاده ای نیز ۲۲درصد افزایش داشته است .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۱۶۲مورد مأموریت توسط بالگردهای اورژانس استان انجام شده است .

پورانفرد بیان کرد: که از این تعداد ۱۱۰مورد توسط بالگرد یاسوج و۵۲مورد نیز توسط بالگرد اورژانس گچساران صورت گرفته است .

وی اضافه کرد: انجام مأموریت توسط بالگرد اورژانس یاسوج نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد و گچساران نیز ۸۷ درصد افزایش داشت .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: میانگین اولیه شهری توسط اورژانس در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶دقیقه و ۳ ثانیه و میانگین اولیه جاده ای نیز۱۱دقیقه و ۱ ثانیه بوده که میانگین اولیه شهری نسبت مدت مشابه سال قبل ۵.۱درصد کاهش و میانگین اولیه جاده ای نیز ۱۳ درصد افزایش داشته است .

جلال پوران فرد اضافه کرد: در هنگام وقوع حوادث جهت ارایه خدمات سریع اورژانس هموطنان گرامی ضمن تماس با ۱۱۵و حفظ خونسردی خود از توصیه های پزشکی لازم که از طرف مرکز دیسپچ ارایه می شود برای حفظ جان بیمار خود توجه فرمایند و نیز به هموطنان و رانندگان عزیز توصیه می شود در هنگام شنیدن آژیر آمبولانس۱۱۵ و خودروهای امدادی دیگر راه را باز کرده، و از تجمع کردن در محل حادثه پرهیز و حتی الامکان از جابجایی بیمار یا مصدوم خودداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: