• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-3490-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار چرام:

آتش سوزی جنگلهای کوه سیاه چرام پس از 4 شبانه روز در حال مهار کامل است

فرماندار شهرستان چرام گفت: آتش سوزی جنگلها و مراتع این شهرستان که از دوشنبه شب آغاز شده بود، در حال مهار کامل شد.

هادی فتاحی اصل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد افزود: در 9 نقطه جنگلها و مراتع کوه سیاه چرام آتش سوزی رخ داد که در چند مرحله کنترل و مهار می شد و بعلت وزش باد مجددا شعله ور می شد.

وی اظهارکرد: آتش سوزی از شب گذشته تا الان مهار شده و تنها در یک نقطه بعلت شعله ور شدن کنده های باقی مانده هنوز خاموش نشده که نیروها در حال تلاش برای خاموش کردن آتش سوزی این نقطه هستند.

فرماندار شهرستان چرام خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 60 نیرو در حال تلاش برای خاموش کردن این کنده های باقی مانده هستند و تا مطمئن شدن از خاموشی کامل آتش سوزی در منطقه نیز حضور خواهند داشت.

فتاحی اصل تصریح کرد: در خصوص میزان خسارات وارده این آتش سوزی طی 4 شبانه روز تصریح کرد: تاکنون میزان دقیق خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی مشخص نیست اما برآورد اولیه نشان می دهد که تاکنون بیش از 30 هکتار جنگل و مرتع در کوه سیاه چرام طعمه حریق شده که بیشتر مرتع است.

وی در رابطه با علت این آتش سوزی ادامه داد: هنوز علت این آتش سوزی مشخص نیست و در دست بررسی است. روزشنبه جلسه ای درخصوص آتش سوزی جنگلها و مراتع شهرستان با حضور معتمدین، اعضای شورای اداری و شورای تامین برگزار می شود.

فرماندار شهرستان چرام اضافه کرد: نیروهای منابع طبیعی، هلال احمر، بسیج، محیط زیست، دهیاران و شوراها و نیروهای مردمی در مهار و خاموش کردن آتش سوزی همکاری کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: