• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد +عکس

معاون توسعه‌ مدیریت، منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود بیش از ۲ هزار روستا و جاذبه‌های فراوان گردشگری، ایجاد راه‌های ارتباطی به ویژه شبکه‌ ریلی در کهگیلویه و بویراحمد به یک ضرورت تبدیل شده است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد سید سعید سید علایی در مراسم تکریم و معارفه‌ مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی استان در یاسوج افزود: موقعیت جغرافیایی کهگیلویه و بویراحمد اولویت‌های مهمی را در حوزه‌ی راهسازی تعریف کرد و استان به لحاظ کریدورشرق به غرب و شمال به جنوب از اهمیت به سزایی برخوردار است .

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی در سایر حوزه‌ها مانند ایجاد فضا‌های درمانی که ظرف یک سال آینده بهره برداری می‌شوند به تغییر شاخص‌های بهداشتی کهگیلویه و بویراحمد هم کمک کرده است.

معاون توسعه‌ مدیریت، منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی اهمیت کار بازآفرینی شهری را سیاست مهم وزارتخانه دانست و افزود: به این منظور هم خدمات قابل توجهی در این استان در حال انجام است . 

سید علایی با اشاره به آغاز طرح شناسایی استعداد‌های مدیریتی اضافه کرد: این طرح با هدف به کار گیری استعداد‌ها در جایگاه مدیریتی برای ۶۸ هزار نیروی این وزارتخانه از هفته‌ی آینده آغاز می‌شود .

همچنین عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم از انعقاد قرارداد‌هایی به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش راه سازی خبر داد و گفت: عمده‌ این قرارداد‌ها در محور‌های "یاسوج –شیراز"، "یاسوج- بابا میدان"،" یاسوج –سمیرم" و "یاسوج –اقلید"برای اتصال به آزاد راه‌های کشور متمرکز شده است.

فیلی با اشاره به طرح مهم راهسازی در جنوب استان در مسیر بهمئی، تشان و خوزستان افزود: با بهره برداری از این راه‌ها و پایان کار طرح ملی "پاتاوه – دهدشت" ضمن خروج شهرستان‌های کهگیلویه و بهمئی از بن بست ارتباطی، ۲۰۰ کیلومتر از مسیرشمال به جنوب کشور کاسته می‌شود .

وی بابیان اینکه محور ملی" پاتاوه به دهدشت" از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان است، اظهارکرد: تا کنون ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث آن هزینه شده که برای تکمیل به ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است .

فیلی با اشاره به اعتبارات و منابع مالی حاصل از فروش نفت اضافه کرد: احداث محور "گچساران به گناوه"، بی بی حکیمه و خوزستان از این محل تامین شده است .

علی محمد علیمردانی، مدیرکل سابق راه و شهر سازی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با ارائه‌ی گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در استان گفت: ۷۰ درصد طرح‌های راه سازی در ردیف طرح‌های ملی قرار گرفته اند .

وی افزود: مجوز آزاد راه با مشارکت ۷۰ درصدی دولت و 30 درصدی بخش خصوصی برای استان صادر شده است .

علیمردانی با بیان اینکه در دوسال اخیر قریب به ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی بهسازی یا آسفالت شده است اضافه کرد: اضافه کردن ۵۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی از دیگر اقدامات انجام شده در این سال‌ها بوده است .

وی همچنین از آمادگی این اداره‌ی کل برای واگذاری هزار و ۹۴۵ واحد مسکن مهر خبر داد و بیان کرد: در چند سال اخیر ۲ هزار و ۷۷۰ واحد مسکن مهر در استان احداث و واگذار شد . مجوز اجرای ۹۹ طرح کلان آماده‌ی سرمایه گذاری هم صادر شده است . 

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم طی حکمی از سوی عباس آخوندی، وزیر راه و شهر سازی سید عیدالمجید نژاد صفی از مشاوران معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیرکل راه و شهر سازی استان کهگیلویه وبویر احمد منصوب و از خدمات علی محمد علیمردانی مدیر سابق تقدیر شد.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: