• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

شهردار یاسوج:

آتش نشانان 17 شهر کهگیلویه و بویراحمد مورد بی مهری قرار گرفته‌اند

شهردار یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار تبدیل وضعیت آتش نشانان شرکتی-قراردادی شهرداری‌های ۱۷گانه این استان به پیمانی شد و گفت: آتش نشانان استان مورد بی مهری قرار گرفته‌اند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد نستهن مقدم در آئین بزرگداشت روز آتش نشان در یاسوج افزود: بسیاری از نیروهای عملیاتی-ستادی آتش نشانی‌ شهرداری‌های 17 گانه این استان به صورت شرکتی-قراردادی مشغول فعالیت بوده که به نوعی مورد کم لطفی و بی مهری قرار گرفته‌اند .

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان با کم ترین امکانات و تجهیزات با هدف کمک به هم نوعان، جان خود را به خطر می‌اندازند، اظهار کرد: برای خرید تجهیزات آتش نشانی یاسوج و تامین رفاه نسبی آتش نشانان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم .

شهردار یاسوج با تاکید بر اینکه هیچ گونه کم لطفی به جامعه اتش نشان پذیرفتنی نیست، خاطرنشان کرد: به طور مثال اگر هم اکنون حادثه‌ای در گوشه‌ای از این شهر اتفاق بیفتد آتش نشانان با جان دل خود را می‌رسانند اما مسئولان از جای خود شاید تکان نخورند .

مقدم تصریح کرد: سابقه تاسیس اولین آتش نشانی در کشور مربوط به بیش از 150 سال پیش و در شهر تبریز بوده و در مرکز کشور سابقه نزدیک به 100 سال دارد که بنا به ضرورت امروزی، تاسیس این سازمان در تمامی شهرها و حتی دیگر مناطق ضرورت دارد .

وی با اشاره به اینکه ایمنی مصونیت در قبال حوادث است، ادامه داد: برای حوادث غیر قابل پیش بینی باید از قبل چاره اندیشی کرد زیرا در صورت وقوع فاجعه دیگر پشیمانی سودی ندارد و راه به جایی نمی‌برد .

شهردار یاسوج عنوان کرد: عشق در کار آتش نشانان تمامی شهرهای 17 گانه استان کهگیلویه و بویراحمد آمیخته است به گونه‌ای که با وجود نیروی شرکتی و قراردادی بودن تاکنون یک عملیات را معطل نگذاشته‌اند .

مقدم خواستار ابلاغ بخشنامه‌ای توسط متولیان امر در زمینه تایید سازمان آتش نشانی برای صلاحیت طرح‌های ایمین شد و بیان کرد: آتش نشانی‌ها نسبت به آموزش حین خدمت نیروهای خود در زمینه‌های مختلف و آمادگی جسمانی آنان اهتمام جدی داشته باشند .

وی تاکید کرد: قبل از وقوع حادثه باید در زمینه تامین تجهیزات و امکانات لازم تدبیری کنیم زیرا بعد از وقوع دنبال مقصر گشتن هیج کمکی نمی‌کند و باید بدانیم در صورت وقوع هر اتفاقی آتش نشان در کمترین زمان ممکن به محل می‌رسد ولی در نهایت امکانات موجود تعیین کننده است.


همچنین هاشم یوسفی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج خواستار حمایت مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد برای خرید تجهیزات مورد نیاز این سازمان شد و گفت: 300 مورد کار کارشناسی در یاسوج انجام شده و نقاط حادثه خیز شناسایی و اعلام شده است

وی افزود: اتش نشانی یاسوج در صورت وقوع حوادث خاص از جمله ساختمان‌های بلند مرتبه مشکل دارد زیرا امکانات و تجهیزات مورد نیاز را نداریم .

یوسفی خواستار تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی-قراردادی آتش نشان به پیمانی شد و اظهارکرد: طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان 300 مورد کار کارشناسی انجام شده و نقاط حادثه خیز در شهر یاسوج شناسایی و اعلام شده که باید قبل از وقوع هر حادثه‌ای در زمینه امکانات و تجهیزات مورد نیاز چاره‌ای اندیشیده شود و البته مکاتبات لازم با متولیان امر از جمله شورای شهر و شهرداری انجام شده است .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی یاسوج خاطرنشان کرد: سه ایستگاه اتش نشانی با 53 نیرو در شهر یاسوج فعال بوده که از این تعداد 43 نفر عملیاتی و مابقی ستادی هستند و بسیاری از آنان به صورت شرکتی-قراردادی فعالیت داشته و به نوعی امنیت شغلی ندارند .

یوسفی با بیان اینکه 100 مورد آموزش با هدف ترویج ایمنی در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و مهدهای کودک داشته‌ایم، تصریح کرد: این سازمان از ابتدای امسال تاکنون 860 مورد عملیات داشته که از این تعداد 600 مورد قابل گزارش بوده است .

وی اضافه کرد: با توجه به پیگیری‌های شهردار یاسوج 520 میلیون تومان خرید تجهیزات مورد نیاز برای ایستگاه‌های اتش نشانی داشته‌ایم و 763 میلیون دیگر نیز در دستور کار بوده که بزودی اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، با حضور شهردار یاسوج و مسئولان شهرداری، نماینده امور شهری استانداری و معاون برنامه ریزی فرماندار مراسم گرامیداشت روز آتش نشان در ایستگاه شماره 1 آتش نشانی یاسوج برگزار شد که در این برنامه همچنین مراسم اعطای درجه آتش نشانان شهر یاسوج انجام گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: