• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1790-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

6 شهر استان کهگیلویه وبویراحمد در معرض تنش آبی قرار گرفته‌اند

مدیر دفتر فنی و خدمات مهندسی آبفای شهری کهگیلویه وبویراحمد گفت: 6 شهر استان در تنش آبی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه وبویراحمد زین‌العابدین ذبیحی در نشست بهره‌وری و بهینه مصرف در دهدشت افزود: طبق آمار موجود میزان مصرف آب در کشور حدود 80درصد تجدید‌پذیر می‌باشد که نشان دهنده عبور از مرز بحران است.

مدیر دفتر فنی و خدمات مهندسی آبفای شهری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه بسیاری از شهرها و استان‌های کشور دارای تنش آبی هستند گفت: متاسفانه 6 شهر استان کهگیلویه وبویراحمد در تنش آبی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: خشکسالی و کم‌بارشی سالهای اخیر منابع سطحی آب‌های زیرزمینی را کاهش داده که استحصال آب صرف‌نظر از ضرورت مراحل اداری با مشکلات و معضلات فراوانی روبه‌رو شده است.

ذبیحی این مشکلات را شامل احداث خط انتقال اصلی آب از مخازن ذخیره آب به محدوده شهر و توزیع آن با لوله‌های بهداشتی؛ گندزدایی از طریق کلر و گاز و انجام آزمایشات روزانه موردی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: علی‌رغم همه مشکلات و معضلاتی که در راستای آب شرب داریم در برخی مواقع افراد با استفاده غیرمجاز و دست‌کاری در آب شرب شهری موجب افت شدید آب در سایر نقاط شهر می‌شوند.

به گزارش ایسنا؛ نشست بهره‌وری و بهینه مصرف به همت سازمان مردم نهاد ققنوس در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: