• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-487-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کاهش گردشگران خارجی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرودگاه یاسوج از مهمترین دلایل کاهش 12 تا 15درصدی ورود گردشگران خارجی به استان است.

«محمود باقری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد افزود: ورود گردشگران خارجی به این استان طی 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 12تا 15درصد کاهش یافت.

وی سقوط هواپیمای پرواز"تهران- یاسوج"، زلزله اردیبهشت ماه یاسوج و سی سخت و لغو پروازهای یاسوج را علت این کاهش عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: در 6ماهه نخست سال گذشته 900گردشگر خارجی به این استان سفر کردند در حالی که این تعداد در سالجاری به 770 نفر رسید.

باقری تصریح کرد: بیشتر گردشگران خارجی که به استان سفر کردند از کشورهای اروپایی و آسیای شرقی بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: البته این تعداد تنها آماری است که به ثبت رسیده چراکه برخی گردشگران توسط تورگردانها به استان سفر کرده اند در واحدهای بومگردی و گردشگری حضور می یابند که ثبت نمی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: می توان گفت آمار غیر رسمی گردشگران خارجی در مجموع بیشتر از این آمار ثبت شده است و معمولا بصورت غیررسمی تا 3هزار گردشگر می رسد.

باقری عنوان کرد: به ازای ورود هر 6 گردشگر خارجی یک شغل ایجاد می شود و باورود هر گردشگر خارجی 1000 تا 1500دلار هزینه می کند.

وی بیان کرد: با ایجاد و فراهم کردن فضاهای گردشگری و امکانات تفریحی می توانیم این تعداد گردشگر را افزایش دهیم و مدت ماندگاری انها را نیز بیشتر کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هم اکنون بعلت پایین بودن ارزش ریال، کشور ایران بهشت گردشگری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: