• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

همایش استانی «با زینب(س) تا انقلاب اسلامی» در یاسوج برگزار شد +عکس

مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقايع عاشورا وهمه رفتارهای حضرت زينب(س) سرمشق و الگو است، چون حضرت زینب(س) اسوه صبر و استقامت و آموزگار حیا و عفت است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد "آذر صفایی نیا" در اولین همایش استانی «با زینب(س) تا انقلاب اسلامی» در یاسوج افزود: حضرت زینب (س) در دامان حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان نخستین شهيده راه ولايت و امامت و حلقه اتصال نبوت به امامت پرورش یافت و همه تلاش ها بايد برای ترويج ارزش های اين دو بانوی بزرگ عالم باشد كه باعث استحكام ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی بخصوص در حوزه بانوان می باشد .

وی با تسلیت ماه محرم، اظهارکرد: حضرت زینب(س) پیام آور عاشورا بود و پيام عاشورا اين است كه الگوشناس و الگو پذیر باشیم و رفتار و سیره  آنها را در زندگی عملياتی كنيم و خودمان را با اين الگوها هماهنگ سازیم .


مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد  خاطرنشان كرد: امروز پيام عاشورا به عنوان يك گوهر گرانبها آثار آن در همه عرصه ها سبب بصيرت و آگاهی شده است، افزود: زنان جامعه دينی بايد اين آمادگی را داشته باشند كه به عنوان یك مادر انقلابی و الگو پذیر از حضرت زینب(س) حرکت کنند .

صفایی نیا با بیان اینکه، برای حفظ اصول و ارزش‌های دینی كه دستاورد خون هزاران شهيد، جانباز و آزاده و صبوری و استقامت خانواده آنهاست، تصریح کرد: انتظار از یک زن مسلمان این است با حجاب و تربیت اسلامی خود، فرزندانی سالم، بصیر، آگاه، صالح و آزاده برای رشد و پویایی و تعالی فردی، اجتماع و جامعه پرورش دهد .

وی ادامه داد: استفاده از تجربیات ۴۰ ساله در قالب عملیاتی کردن برنامه های فرهنگی در ترويج فرهنگ دینی، تربيت فرزند، تحكيم بنيان خانواده، اجتماع، جامعه و در هر عرصه ‌ای به عنوان یك فرد مسلمان تاثير گذار است .

مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تبریک هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: ایثارگری ها و از خودگذشتگی ها در دوران درخشان دفاع مقدس الهام از حضرت زینب (س) بود و همه بايد از فرصت‌هايی كه در اختيار داريم استفاده و برنامه‌ ريزی نماييم تا يك تهاجم و حركت رو به جلو از لحاظ فرهنگی و اقتصادی ايجاد شود .

صفایی نیا با بیان اینکه راه سعادت در این است که  تمام تلاش بر رويكرد زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی زنان با رفتارها و عملكردهای ارزشی و اسلامی باشد، بیان کرد:  تبیین سیره حضرت زینب(س) برای نسل جوان و به ویژه دختران سبب می شود در مقابل ظلم و بی عدالتی و در برابر آسیب های اجتماعی مقاوم بمانند .

وی، محورهای این همایش را تبیین و سیره عملی حضرت زینب(س) در اسلام و با هدف تبیین رسالت حضرت زینب (س) در ماندگاری واقعه عاشورا دانست و اظهار کرد: همچنین بزرگداشت هفته دفاع مقدس از دیگر محورهای برگزاری این همایش بود .

به گفته وی، این همایش با مشارکت امور بانوان و خانواده استانداری، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، فرمانداری شهرستان بویراحمد و بسیج جامعه زنان برگزار شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: