• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-490-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

دستگیری 13 شکارچی متخلف در گچساران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: در سالجاری 13 شکارچی و صیاد متخلف در مناطق حفاظت شده و آزاد این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد ولی رمضانی در جمع خبرنگاران افزود: محیط بانان با جان و دل به وظایف خود در مناطق حفاظت شده می پردازند.

وی بیان کرد: با وجود 52 هزار هکتار منطقه حفاظت شده در گچساران این شهرستان با کمبود نیروی محیط بان روبرو است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران تصریح کرد: در شهرستان گچساران سه منطقه حفاظت شده کو دیل، کوه خامی و کوه سرخ وجود دارد.

رمضانی عنوان کرد: محیط زیست شهرستان گچساران ۱۵ پرسنل دارد که از این تعداد ۱۰ نفر کار حفاظت 52 هزار هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: استاندارد محیط بان در مناطق حفاظت شده یک هزار هکتار به ازای هر محیط بان است اما در گچساران هر محیط بان کار صیانت از چهار هزار هکتار منطفه حفاظت شده را به عهده دارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران خاطرنشان کرد: در سالجاری 13 شکارچی و صیاد متخلف در مناطق حفاظت شده و آزاد این شهرستان دستگیر شدند.

رمضانی بیان کرد: از این تعداد  شکارچیان متخلف 17 قطعه لاشه‌ کبک و تیهو و 11 قبضه اسلحه ساچمه زنی کشف و ضبط شده است. جریمه این تعداد شکارچی متخلف 58 میلیون ریال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: