• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2684-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

صادرات محصولات کشاورزی به نام کهگیلویه و بویراحمد به کام دیگران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: محصولات کشاورزی این استان به نام سایر استانها صادر می شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "الیاس تاج الدینی" عصر روز یکشنبه، ۲۵ شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران استان افزود: تاکنون ۳۳هزار هکتار به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است و برنامه داریم که سالانه ۳هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مجهز شوند.
وی اظهارکرد: ۱۱هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم استان به آبی تبدیل شده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۸۸ هکتار کشت گیاهان دارویی در سطح استان داریم که برنامه داریم این میزان را به ۳۰۰هکتار افزایش دهیم.
تاج الدینی با اشاره به توسعه باغات در اراضی شیب دار تصریح کرد: تا پایان امسال ۱۵۰۰ هکتار باغ در اراضی شیب دار استان اجرا می شود.
وی ادامه داد: در سطح استان ۴۴ هکتار کشت گلخانه ای داریم که ۱۷ هکتار از این میزان گل است بطوریکه سالانه ۲۰ میلیون گل شاخه بریده تولید می شود. سالانه سه هکتار بر این میزان افزوده می شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۲۳۵ مزرعه پرورش ماهی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۱۹۰ واحد فعال و ۴۵ واحد به دلایل مختلف نیمه فعال هستند.
تاج الدینی بیان کرد: امسال ۴۱ طرح پرورش ماهی با ظرفیت ۱۳۳۰تن و اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد. این استان در سطح کشور مقام سوم تولید شیلات کشور را دارد.
وی تاکید کرد: طی سال گذشته ۱۰ هکتار چغندر در سطح استان کشت شده است که ۸۰۰تن چغندر برداشت کرده ایم. طی سالجاری ۶۰۰هکتار در سطح استان کشت چغندر خواهیم داشت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص خشکسالی و تاثیرات این پدیده بر باغات استان بیان کرد: با تانکر سیار برای جلوگیری از خشک شدن بخشی از باغات استان آبرسانی می شوند.
 تاج الدینی افزود: این آبرسانی در نجات بخشی از باغات استان موثر است البته امکانات و توان ما برای آبرسانی به تمام باغات استان کافی نیست.
وی اظهارکرد: توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار از برنامه های این سازمان در جهت جلوگیری از خشک شدن و کاهش تاثیرات خشکسالی است.
رئیس جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با صادرات محصولات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از محصولات کشاورزی از جمله قلمه گل، محصولات جالیزی، دام زنده و عسل این استان به نام سایر استانها صادر می شود.
تاج الدینی افزود: تشکیل تشکلهای صادراتی می تواند در مشخص شدن میزان محصولات کشاورزان استان موثر واقع شود.
وی ادامه داد: این استان سالانه ۱۴ هزار و ۸۰۰تن گوشت قرمز تولید دارد در حالی که ۸۵۰۰ تن نیاز و مصرف استان است با این وجود ۴۸۰۰تن مازاد بر نیاز تولید داریم.
رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۱هزار تن گوشت مرغ در استان تولید داریم، نیاز استان ۱۷ هزار تن است که در صورت بهره برادری از یک طرح ۱۴۰ هزار قطعه ای و توسعه یک طرح از ۵۰هزار قطعه به ۱۰۰هزار قطعه، ۳۰۴۰ تن به تولید گوشت مرغ استان اضافه می شود که کمبود و کسری گوشت مرغ رفع خواهد شد و هم اکنون یکی از عوامل بالا بودن قیمت مرغ در استان این مساله است.
تاج الدینی بیان کرد: سالانه ۸۲۰۰تن تخم مرغ نیاز استان است در حالی که ۳۷۰۰ تن تولید داریم و با کمبود ۴۵۰۰ تن تخم مرغ مواجهیم.
وی اضافه کرد: در یک سال گذشته ۸۹ پروژه با اعتباری بالغ ۸۳ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۹۶۱ نفر به بهره برادری رسیده است و هم اکنون ۶۳ طرح کشاورزی در دست اجرا داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: