• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1587-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

دوره آموزشی فیلمنامه نویسی با حضور نویسنده و کارگردان برجسته کشور در یاسوج برگزار شد

مسئول واحد تصویری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دوره آموزشی فیلمنامه نویسی با حضور انسیه شاه حسینی نویسنده و کارگردان برجسته کشور در یاسوج برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد اکبر آیین در رابطه با جزئیات این دوره آموزشی،  افزود: این دوره آموزشی دو روزه با همت این واحد و همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان از ۲۱ تا ۲۲ شهریور ۹۷ در دو نوبت صبح و عصر در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد واقع در خیابان گلستان ۶ برگزارشد .

وی با اشاره به حضور کارگردان برجسته کشوری در این دوره، اظهار کرد: خانم شاه حسینی به ارائه مطالبی درباره فیلمنامه نویسی و با محوریت قرار دادن فیلم" شب بخیر فرمانده " ساخته تحسین برانگیز خود که قریب به هفتاد جایزه بین المللی کسب کرده به تفسیر یک اثر ناب با معیارهای کلاسیک سینما و متکی به زبان سینما که تصویر است، پرداخت .

مسئول واحد تصویری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این کارگردان شهیر سینما با پخش ۲۰ دقیقه آغازین فیلم "شب بخیر فرمانده" موشکافانه و روانکاوانه روابط و فضاسازی یک اثر سینمایی خوب را مورد بحث قرار داد و شرکت کنندگان و علاقه مندان را اینگونه راهنمایی کرد که سعی کنید تا جایی که آدمها نیاز به حرف زدن ندارند، دیالوگ را از فیلمتان حذف کرده و به سمت زبان تصویر بروید .

آیین تصریح کرد: در پایان این دوره آموزشی به شرکت کنندگان گواهینامه شرکت در دوره اعطا شد .

وی اضافه کرد: واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان از این هفته برنامه "یک فیلم یک فیلمساز" را با حضور فیلمسازان استان در قالب پخش فیلم های محصول حوزه هنری و تحلیل و بررسی این آثار با حضورحمید صفایی منتقد سینما برگزار خواهد کرد و اولین فیلمساز مهمان خسرو حیدری از فیلمسازان برجسته استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: