• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-5990-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار(ع):

حفر هفتمین چاه در "فارتق"منجر به مهاجرت مردم و خالی از سکنه شدن منطقه می شود

عکس آرشیوی است

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار(ع) گفت: متاسفانه حفر 7 حلقه چاه در منطقه "فارتق" منجر به مهاجرت مردم و خالی از سکنه شدن منطقه می شود.

"نجف آذر" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری است و نبود آب بعلت حفر چاههای بیش از حد مجبور به مهاجرت می شوند که متاسفانه باید شاهد خالی از سکنه شدن روستاهای این منطقه باشیم.

وی اظهارکرد: از سوی مسئولان و متولیان امر ازجمله آب و فاضلاب شهری در محدود دو کیلومتر 6حلقه چاه حفر شده که بعلت برداشت بی رویه در چند جا زمین نشست کرده است و متاسفانه هم اکنون دنبال هستند که هفتمین چاه را برای آبرسانی به شهر دیشموک حفر کنند.

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار(ع) خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این برداشت ها بی رویه بوده یکی از چاههایی که آب شرب شهر دیشموک را تامین می کند شور شده است. در پی این برداشت ها و حفر چاهها رودخانه بزرگ فارتق به یک جوی کوچک تبدیل شده است.

آذر تصریح کرد: شغل مردم این منطقه کشاورزی و دامپروری است بطوریکه قبلا با توجه به فراوانی نعمت آب بیشتر اراضی کشاورزی این منطقه برنجکاری می شد اما هم اکنون بعلت برداشت بی رویه آب ناشی از چاههای حفر شده نه تنها آب برای کشاورزی نداریم بلکه برای شرب مردم و دام های خود نیز با مشکل مواجه هستیم.

وی ادامه داد: نمی دانم با وجود چنین مشکلاتی چرا مسئولان اصرار بر حفر هفتمین چاه در این منطقه دارند در حالی که می توانند از منطقه گندمکار آب پایدار و دائم برای بلند مدت این شهر تامین کنند.

رئیس شورای اسلامی روستای امامزاده میرسالار(ع) اضافه کرد: با این وضع باید با توجه به اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی و دامداری است و نبود آب بعلت حفر چاههای بیش از حد مجبور به مهاجرت می شوند که متاسفانه باید شاهد خالی از سکنه شدن روستاهای این منطقه باشیم.

لازم به ذکر است که خبرگزاری ایسنا آماده انتشار پاسخ مسئولان و متولیان امر در این زمینه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: