• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1086-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

باسوادی در دنا نسبت به میانگین کهگیلویه و بویراحمد کمتر است

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: درصد باسوادی در شهرستان دنا ۹۲ درصد است که این میزان نسبت به میانگین استان هفت دهم درصد کمتر است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حمدالله خواهش نیک در نشست شورای سوادآموزی استان افزود: در سال گذشته شهرستان دنا تنها مجری طرح نماز کلید بهشت در استان بود که براساس ارزیابی سازمان نهضت سوادآموزی جزء استانهای رتبه اول کشور است .

وی بیان کرد: شورای پشتیبانی شهرستان دنا در ترغیب حضور بی سوادان برای سوادآموزی مطلوب عمل کرده و در سال جاری نیز مشوقهای بسیاری برای این امر در نظر گرفته شده است .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه براساس سرشماری سال ۹۵درصد باسوادی استان ۹۲و۷دهم درصد بود، یادآور شد: میزان باسوادی در میان مردان استان ۹۶.۱ درصد و در میان زنان ۸۹.۴ درصد است .

خواهش نیک تصریح کرد: براساس سرشماری سال ۹۵تعداد بی سوادان شهرستان دنا دوهزار و۱۷۱نفر است که یکهزار و۶۰۴ نفر آنان را زنان تشکیل می دهد .

وی اضافه کرد: در عملکرد سالجاری شهرستان دنا با میزان قبولی بیش از ۹۰ درصد رتبه اول استان را دارد و حجم ابلاغی در شهرستان دنا در سالجاری ۶۷۰نفر سوادآموز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: