• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2084-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

توسعه استارت آپ ها و مشاغل نوین به توسعه و اشتغال کهگیلویه و بویراحمد کمک می کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه استارت آپ ها و مشاغل نوین با هدفگذاری کارشناسی شده به توسعه استان و اشتغالزایی جوانان کمک می کند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی ظهر سه شنبه، 20 شهریورماه در نشست شورای اشتغال استان افزود: باید ظرفیت سازی مناسبی انجام شده تا استارت آپ ها و فضاهای دانش بنیان به بخش اشتغالزایی و با محوریت حمایت تسهیلاتی لینک شده و بتوان اشتغال پایدار و خروجی محور را عملیاتی کرد .

وی با بیان اینکه در حوزه خدمات، حمل و نقل و چنین مواردی می توان هدفگذاری در حوزه استارت آپ ها را انجام داد، اظهارکرد: این موضوع نیز باید پوشش همه جانبه داشته باشد و از انحصار پرهیز شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: توزیع و فرصت دهی عادلانه به همه در این محورها ضروری است .

احمدی با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در حوزه جهاد کشاورزی با محوریت واحد های دام و طیور، تصریح کرد: ظرفیت بالقوه استان در حوزه تولید گوشت سفید غیر آبزی نیز بسیار بالاست و می توان افزایش ظرفیت تولید در این بخش را عملیاتی کرد .

وی بر ارائه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بر اساس چارچوب ابلاغی به بانک ها تاکید کرد و ادامه داد: بانک ها باید چارچوب ارائه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را رعایت کنند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد جذب حداکثری تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در استان را ضروری دانست و عنوان کرد: در حوزه امور عشایر میزان جذب تسهیلات صفر است و باید این مورد بهبود یافته و جذب در این بخش را نیز داشته باشیم .

احمدی بیان کرد: هدف ما این است که این منابع به شکل هدفمند جذب و بکارگیری شود و ماموریت خود در حوزه اشتغال را به شکل مناسبی عملیاتی کنیم .

وی با بیان اینکه استان در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری سهمیه قریب به ۴۰۰ میلیارد تومانی از ۱۲ ‌هزار میلیارد تومان را داراست، اضافه کرد: جذب کامل و مناسب این تسهیلات در استان مورد تاکید است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: