• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4790-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رییس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد:

آه مردم مسئولانی که بر بازار نظارت ندارند را می گیرد

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: آه مردم مسئولانی که بر بازار نظارت ندارند را می گیرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام غلامرضا مزارعی سه شنبه، ۲۰ شهریور ماه در نشست پیشگیری از وقوع جرم با موضوع کنترل و بازرسی در بازار استان افزود: تقوا و دینداری را تنها در انجام امور دینی محصور نکنیم، خدمت به مردم و کنترل بازار تقوا و دینداری است.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ما مسئولان باید از خدمت به مردم خسته نشویم، گره ای از کار مردم باز کنیم و دعای مردم را پشت سر خود داشته باشیم و از مضرات کار نکردن برای مردم، آه مردم را در پی دارد.
وی تصریح کرد: کوتاهی در انجام وظایف ظلم به مردم است، باید تلاش کنیم، بیشتر دنبال خدمت به مردم باشیم و کمتر بخوابیم.
مزارعی اظهار کرد: خدمت به مردم در حوزه اقتصادی همچون اسلحه به دست گرفتن در هشت سال دفاع مقدس در خرمشهر است. دشمنان دنبال این هستند که جمهوری اسلامی را با چالش بزرگی مواجه کنند که ان شاء الله این خواب تعبیر نخواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اینکه مردم توان خرید از بازار را بعلت گرانی و بالا بودن قیمت ها ندارند ظلم  است و  آه مردم ما مسئولانی که بر بازار نظارت ندارند را می گیرد و زندگی ما مسئولان را تباه می کند.
مزارعی عنوان کرد: برخی از عاملان توزیع و فروشندگان کالاهای از قبل خریداری شده را به قیمت جدید و با قیمت بالا می فروشند که این مساله یک توجیه است بنابراین متولیان امر باید ورود کنند و کوتاه نیایند البته برخی کاسبان حرف هایی نیز دارند که حرف آنها نیز شنیده شود.
رییس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد در خصوص دام زنده و تاثیر آن بر قیمت گوشت در سطح استان بیان کرد: چرا دام زنده این استان باید از استانهای همجوار وارد کنیم، استانی که خودش می تواند یک قطب دامپروری و عشایری باشد وارد کننده دام زنده باشد.
وی با اشاره به کمبود محسوس روغن در بازار استان تصریح کرد: پس از بازرسی و بازدیدی که از بازار داشته ایم این مشکل رفع و روغن وارد بازار شد.
مزارعی افزود: دستگاه قضایی با تمام توان سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات را همراهی می کند و این دو دستگاه بصورت هفتگی عملکرد خود در حوزه بازار را به ما گزارش دهند.
وی با اشاره به اینکه بر انبارها ذخیره کالاهای استان نظارت و بازرسی صورت گیرد، عنوان کرد: ورود و خروج کالا به انبارها باید مشخص باشد و اسناد مربوطه را داشته باشند و در صورتی که اسناد لازم را نداشته باشند احتکار و تخلف محسوب می شود.
این مسئول افزود: کاسبان منصف بازار استان شناسایی و تشویق شوند تا فرقی بین منصفان با بقیه باشد. بر فروشگاههای زنجیره ای استان نظارت و بازرسی صورت گیرد.
مزارعی تصریح کرد: از بازاریان و کسبه استان بعنوان سربازان خط دفاع از حوزه اقتصادی کشور خواهش می کنم با قانع بودن به منفعت مناسب و متعارف بسنده کنند.
وی بیان کرد: دستگاه قضایی نیروهای را بصورت نامحسوس در سطح بازار و انبارهای شهر داریم که در صورت گران فروشی و احتکار با متخلفان برخورد جدی می شود.
رییس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: دستگاه قضایی از نیروها و بازرسان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حمایت می کند و همچنین باید به معیشت بازرسان متولیان توجه شود.
وی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد تولیدی نیست و بیشتر مصرف کننده است.
مزارعی گفت: اگر مسئولان و متولیان امر بر بازار نظارت داشته باشند و مدیریت کنند چرا باید در بازار قیمت گوشت قرمز ۴۶ هزار تومان مصوب شد اما با قیمت ۵۵هزار تومان به مردم عرضه و فروخته می شود.
وی افزود: کمبودی کالا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد و ذخیره لازم داریم و تنها نیاز به مدیریت صحیح دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: