• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3414-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

کمترین تاثیر عوامل اقتصادی در طلاق های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی ۴۶۰پرونده طلاق در استان نشان از وجود کمترین تاثیر عوامل اقتصادی در این طلاق ها دارد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی ظهر دوشنبه، نوزدهم شهریورماه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان، افزود: با هدف شناسایی عوامل عمده طلاق و کاهش آسیب های اجتماعی این حوزه، بررسی ۴۶۰ پرونده طلاق در استان نشان می دهد که دخالت خانواده ها ۱۵ درصد از دلایل درخواست طلاق در پرونده های بررسی شده استان است .

وی با بیان اینکه ۱۱ درصد این طلاق ها بخاطر اعتیاد فرد بوده است، اظهارکرد: ناباروری با ۸ درصد دلیل بعدی طلاق در استان را تشکیل می دهد .

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین ۲.۸ ‌طلاق ها مربوط به بیکاری بوده است و خیانت زوجین و زندانی بودن در مراحل بعدی قرار دارد .

میر محمدی با بیان اینکه قریب به ۵۰ درصد از عوامل طلاق مربوط به ازدواج های غیر همسان در بین زوجین بوده است، تصریح کرد: از جمله این موارد مباحث شغلی، تحصیلی و موقعیت های اجتماعی و فرهنگی است .

وی خواستار اجباری شدن مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج شد و ادامه داد: انجام مشاوره قبل از ازدواج نیز به کاهش مشکلات در این بخش کمک می کند .

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی اقدامات و هدفگذاری های مناسبی در استان انجام شده است که توسعه و عملیاتی سازی برنامه ها مورد تاکید است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: