• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-4590-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

/گزارش/

افزایش قیمت نوشت افزار در بازار خانواده ها را نگران کرد

آغاز سال تحصیلی جدید با توجه به قیمتهای بالای نوشت افزار در بازار برخی از خانواده ها را نگران کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد آهسته آهسته صدای نزدیک شدن سال تحصیلی جدید در جای جای این استان چهار فصل به گوش می رسد.

بوی نزدیک شدن ماه مهر در شهرستان گرمسیری گچساران پیچیده و این بام نفتی ایران شاهد جنب و جوش خانواده ها جهت تهیه مایحتاج دانش آموزان خود است.

آغاز سال تحصیلی جدید با توجه به قیمتهای بالای نوشت افزار در بازار برخی از خانواده ها را نگران کرده است.

با وجود وضعیت معیشتی و اقتصادی موجود در جامعه اکثر خانواده ها چشم انتظار باز گشایی نمایشگاه  هستند تا شاید بتوانند با قیمت های مناسب تری اقلام ضروری دانش آموزان خود را با گرانی موجود تهیه کنند.

یکی از شهروندان گچسارانی به خبرنگار ایسنا در خصوص تهیه نوشت افزار گفت: اکثر خانواده ها دارای چندین دانش آموز هستند و تهیه نوشت افزار و دیگر اقلام با توجه به قیمت های موجود در بازار برای آنها سخت است.

آقای مهدی عزیزی زاده بیان کرد: تا کنون به چندین نوشت افزاری مراجعه کرده ام ولی قیمتها حدودا سه برابر شده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه از نظر درآمد در حد متوسط قرار دارم ولی نتوانستم با وجود این قیمتهای سر سام آور تا کنون برای دو فرزند خود نوشت افزار مورد نیاز آنها را برای سال تحصیلی جدید خریداری کنم.

یکی دیگر از شهروندان نیز تصریح کرد: من دارای یک فرزند هستم که امسال به کلاس اول می رود واقعا تهیه لوازم التحریر مورد نیازش هزینه بسیاری برای ما داشته است.

خانم م. حسنی عنوان کرد: با توجه به شعار سالجاری و حمایت از کالای داخلی تلاش کردم تمام اقلام مورد نیاز دانش آموز خود را از کالاهای ایرانی تهیه کنم.

وی افزود: متاسفانه شاهد افزایش چندین برابری قیمت  لوازم التحریر ایرانی در سطح بازار هستیم که با این قیمتها همه اقشار توان خرید آن را نخواهند داشت.

آقای امید ولایتی پور یکی دیگر از شهروندان گچسارانی اضافه کرد: قیمت نوشت افزار و وسایل مورد نیاز دانش آموزان با توجه به نزدیک شدن سال جدید تحصیلی به طور سر سام آوری بالا رفته است.

وی اضافه کرد: مسئولان باید توجه بیشتر و نظارت بهتری را بر بازار انجام دهند تا تمام اقشار بتوانند بدون از هر گونه دغدغه برای فرزندان خود خرید کنند.

ولایتی پور خاطرنشان کرد: اکثر خانواده منتظر بازگشایی نمایشگاه هایی هستند  که هر ساله با توجه به فرا رسیدن مهر در شهرستانها بر پا می شود، ولی امسال این نمایشگاه ها هنوز دایر نشده است.

وی گفت: اگر این نمایشگاه ها بر پا شوند همه اقشار جامعه می توانند برای دانش اموزان خود خرید کرده و دیگر دغدغه آغاز سال تحصیلی جدید را نداشته باشند.

یکی از فروشندگان لوازم التحریر در گچساران به خبرنگار ایسنا بیان کرد: امسال شاهد افزایش چند برابری قیمتهای نوشت افزار در بازار هستیم.

علی مرادی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضرشاهد افزایش سه برابری قیمت اجناس ایرانی  در بازار لوازم التحریرهستیم.

وی گفت: مسئولان برای کاهش قیمتها فکر بکنند تا مردم بتوانند به راحتی از نوش افزار ایرانی استفاده کرده و از تولیدات داخلی خود حمایت کنند.

داریوش دیودیده، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید از تاریخ 22 شهریور ماه  تا 10 مهر ماه نمایشگاه های عرضه لوازم التحریر در استان کهگیلویه و بویر احمد کار خود را آغاز خواهند کرد.

وی عنوان کرد: در این نمایشگاه ها لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز دانش آموزان با 15 تا 20 درصد زیر قیمت بازار به شهروندان ارائه خواهد شد.

دیودیده بیان کرد: تمامی فروشگاه ها و نمایشگاه های عرضه نوشت افزار و مایحتاج مدارس از ارائه هرگونه جنس خارجی که نمونه ایرانی آن وجود دارد، جدا خودداری کنند در غیر اینصورت با آنها به صورت قانونی برخورد می شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعتف معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز خاطر نشان کرد: 30 اکیپ بازرسی در حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف در گروه های 3 نفره  و دو نفره کار نظارت بر قیمت و توزیع نوشت افزار و دیگر لوازم  را در نمایشگاه ها و فروشگاه ها انجام می دهند.

امیر جانی پور بیان کرد: بازرسان نه تنها بر قیمت و توزیع نوشت افزار و دیگر لوازم مورد نیاز دانش آموزان بلکه با همکاری آموزش و پرورش بر شهریه دانش آموزان و پوشاک انها نیز نظارت دارند.

 عبدالرحیم رحیمی، فرماندار گچساران تصریح کرد: در روزهای گذشته بصورت نامحسوس از بازار بازرسی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با توجه به آشفتگی بازار و گرانی های بوجود آمده این نمایشگاه بزودی در گچساران افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: به برگزار کنندگان این نمایشگاه تذکرات لازم  جهت رعایت قانون و مقررات و دستورالعمل نمایشگاه ها  و اجناس و محصولات با کیفیت و زیر قیمت بازار گچساران داده شده است در صورت رعایت نکردن موارد اشاره شده این نمایشگاه فورا تعصیل می شود.

گزارش از اسماعیل ولایت خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: