• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-1884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس اتاق اصناف یاسوج:

افزایش روزانه قیمت در بازار یاسوج

رئیس اتاق اصناف یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با افزایش قیمت ها مواجه هستیم اما با کمبودی در بازار مواجه نبوده ایم.

"علی ارشدی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: روزانه با افزایش قیمت ها در یاسوج مواجه هستیم اما جز در خصوص نایلکس با کمبودی در بازار مواجه نبوده ایم به طوری که در نانوایی های این شهر نایلکس وجود نداشت که با تدابیر اندیشیده شده مشکل رفع شد.

وی اظهارکرد: تاکنون از کمبود پوشک در سطح بازار یاسوج گزارشی به ما نرسیده است اما با افزایش حدود 200 درصدی (7هزار تا 20 هزار تومان) قیمت پوشک مواجه بوده ایم که بیشترین علت این افزایش قیمت، افزایش خرید و تقاضا بوده است.

رئیس اتاق اصناف یاسوج خاطرنشان کرد: 50 بازرس اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در دو شیفت صبح و بعداز ظهر بازار را رصد و بر قیمت ها نظارت می کنند.

ارشدی تصریح کرد: در هر هفته 300 تا 350 واحد صنفی و مغازه را رصد می کنیم به طوری که در هفته 104 فقره تخلف از واحد های صنفی متخلف کشف، تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی ادامه داد: در سطح بازار یاسوج بحث گرانفروشی مطرح نیست بلکه بیشتر بحث گرانی است که از تولید و کارخانه صورت می گیرد.

دلالان و سودجویان علت التهاب بازار یاسوج

رئیس اتاق اصناف یاسوج عنوان کرد: متاسفانه برخی افراد دلال و سودجو به صورت دوره گرد در سطح شهر و بازار وجود دارد که به محض کمبود کالای خاص، اقدام به خرید کالای موجود در سطح بازار می کنند که این مسئله موجب التهاب بازار می شود و آرامش بازار را بر هم می زند و از این طریق پول های باد آورده و هنگفتی را به جیب می زنند. به عنوان مثال در موردی یکی از این افراد دنبال خرید 800 کیلوگرم ذرت مکزیکی بوده است.

ارشدی بیان کرد: مردم می توانند گزارشات و شکایات خود را در خصوص وضعیت بازار و گرانی یا از طریق تلفن همراه 09178434163 و یا با مراجعه حضوری به اتاق اصناف ارائه دهند. با این وجود در صورتی که گزارش مردمی هم نداشته باشیم به صورت روزانه نظارت و بازرسی از بازار خواهیم داشت.

وی ضمن توصیه به مردم در خصوص خرید اضافه بر نیاز نکردن تاکید کرد: مردم کالاها و اقلام مورد نیاز خود را به اندازه مصرف روزانه و یا هفتگی خریداری کنند تا به شرایط گرانی، افزایش قیمت ها و کمبود کالا ها دامن زده نشود.

رئیس اتاق اصناف یاسوج اظهارکرد: در سطح بازار شهر یاسوج در زمینه برخی اقلام و کالاها از جمله کیف، کفش و پوشاک با رکود مواجهیم.

ارشدی گفت: در صورتی که مردم به اندازه نیاز خود خریداری کنند شاهد بازاری آرام خواهیم بود و آرامش بر بازار حاکم می شود.

وی با اشاره به وضعیت قیمت مرغ در سطح استان به خصوص شهر یاسوج افزود: برای هر کیلوگرم مرغ کشتار روز 10هزارو 500تومان نرخ گذاری شده بود اما متاسفانه در بازار بین 11هزار تا 11هزارو 500 تومان عرضه می شد که با متخلفان در این زمینه برخورد لازم صورت گرفته و هم اکنون هر کیلوگرم مرغ به قیمت 10هزار و 200 تومان در بازار عرضه می شود البته قیمت مرغ به علت افزایش عرضه و کاهش تقاضا روز به روز در حال کاهش است.

رئیس اتاق اصناف یاسوج با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه ها در جامعه اضافه کرد: رسانه ها مردم را به آرامش دعوت کنند چراکه از لحاظ ذخیره کالاها و مواد غذایی و خوراکی با کمبودی مواجه نیستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: