• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3014-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

آبرسانی بیش از 48هزار لیتر آب به حیات وحش مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای خردادماه تا کنون بیش از 48 هزار لیتر آب به آبشخورهای حیات وحش نقاط گرمسیری استان منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محسن جعفری نژاد بسطامی افزود: خشکسالی ها و کم بارشی های اخیر باعث کاهش دبی آب چشمه ها شده که این کاهش می توانست تهدیدی بالقوه برای حیات وحش محیط زیست استان به خصوص درمناطق گرمسیری محسوب شود.

وی با اشاره به تامین آب 15آبشخور حیات وحش در مناطق حفاظت شده گرمسیری استان اشاره و اظهارکرد: بصورت دوره ای و هفتگی 11آبشخور در مناطق حفاظت شده دیل و خامین، 4 آبشخور در منطقه حفاظت شده خائیز شهرستان کهگیلویه برای استفاده حیات وحش در مناطق حفاظت شده تامین آب می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد : بصورت دوره ای و هفتگی با استفاده از تانکرهای سیار 500 و 1000 لیتری از اوایل خرداد جاری این کار شروع شد، که تاکنون بالای 48هزار لیتر آب به آبشخورها منتقل شده است.

جعفری نژاد بسطامی با اشاره به اینکه آبگیری منابع آبی ادامه دارد، تصریح کرد: تا شروع نخستین بارش ها این کار ادامه خواهد داشت.

وی وجود بیماریهای مشترک دام های اهلی و حیات وحش را تهدیدی در این راستا عنوان و بیان کرد: جهت جلوگیری از سرایت احتمالی این بیماری قبل از هرگونه تامین آبی، آبشخورها توسط محیط بانان ابتدا پاکسازی، ضدعفونی و سپس تامین آب می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد : درابتدای خرداد پس از پایش و بررسی مناطق تحت حفاظت محیط زیست استان، برای جلوگیری از گدار حیات وحش، بخشهایی که با کمبود شدید آب مواجه بودند توسط تانکرهای سیار آب تامین آب شده و خواهند شد تا بتوانیم امسال از بحران کمبود آب در مناطق حفاظت شده عبور کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: