• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-4390-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تشکیل4 پرونده احتکار با بیش از 3 میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل  4 پرونده احتکار در استان در سه ماهه اخیر خبرداد.

" داریوش دیودیده " در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت با بازرسی های مداوم بر بازار استان کهگیلویه و بویراحمد نظارت کامل داشته و با متخلفان به صورت قانونی برخورد می کند.

وی بیان کرد: در سه ماهه اخیرسالجاری تا کنون 4 پرونده احتکار در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده که ارزش ریالی تخلف آنها سه میلیارد و 780 میلیون ریال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کالاهای احتکار کشف شده بیشتر در زمینه های مصالح و تزئینات داخلی ساختمان بوده است.

دیودیده عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان مرداد ماه بالغ بر 40 هزار مورد بازرسی از اصناف و بازار کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این میزان بازرسی صورت گرفته بیش از یک هزار پرونده برای متخلفین تشکیل شد که ارزش جرائم این میزان تخلف کشف شده بیش از 118 میلیارد ریال بوده و پرونده متخلفین در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عمده تخلفات کشف شده در استان اعم از گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، اختفا و احتکار بوده است.

دیودیده بیان کرد: تمام صاحبان انبارها و محل های ذخیره سازی کالا ها در کهگیلویه و بویراحمد مکلف هستند تا مشخصات انبار خود را در سامانه جامع " انبارها " ثبت کنند.

وی افزود: در غیر اینصورت کالاهای ذخیره شده در انبارهای آنها به عنوان قاچاق و یا احتکار محسوب خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از شهروندان و مصرف کنندگان درخواست می شود در صورت مشاهده تخلفات صنفی آنها را از طریق سامانه 124 و یا به صورت حضوری به اداراه صنعت، معدن و تجارت اطلاع داده تا در کوتاهترین زمان به آن رسیدگی شود.

دیودیده در خصوص ارائه نوشت افزار در نمایشگاه ها و فروشگاه های کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شعار سالجاری از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد: تمامی فروشگاه ها و نمایشگاه های عرضه نوشت افزار و مایحتاج مدارس از ارائه هرگونه جنس خارجی که نمونه ایرانی آن وجود دارد، جدا خود داری کنند در غیر اینصورت با آنها به صورت قانونی برخورد می شود.

وی اضافه کرد: فروشگاه های عرضه لوازم التحریر جهت حمایت از کالای ایرانی و کمک به چرخه اقتصاد داخلی از محصولات ایرانی استفاده کنند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: