• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-2814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نجات جان 10هزار قطعه ماهی گرفتار شده در رودخانه "بشار" یاسوج

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نزدیک به 10هزار قطعه ماهی گرفتار شده در یک آبگیر کوچک حاشیه رودخانه "بشار" از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، منطقه کهگیلویه و بویراحمد "محسن جعفری نژاد بسطامی" افزود: با کاهش دبی آب رودخانه بشار در قسمت هایی از مسیر پل مختار تا محدوه نزدیک به پلیس راه یاسوج اصفهان تعداد زیادی ماهی به همراه سایر آبزیان در آبگیرهای کوچکی گرفتار شده بودند .

وی به تلاش کارشناسان اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان و جامعه محلی در نجات این ماهی ها از مرگ حتمی اشاره و اظهارکرد: با تلاش کارشناسان  حفاظت محیط زیست استان درکنار افراد دوستدار محیط زیست محلی نزدیک به 10هزار قطعه ماهی گرفتارشده بوسیله ماشین مخصوص حمل آبزیان نجات و کمی پایین تر در درمحدوده رودخانه رها سازی شدند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد کم شدن دبی آب رودخانه بشار را ناشی از کم بارشی های سالهای اخیر، برداشت های بی رویه و غیر اصولی بهره برداران حاشیه رودخانه "بشار"، ایجاد بندهای انحرافی در مسیر رودخانه دانست و خاطرنشان کرد: خلاء های نظارتی گذشته در زمان نشاء و کشت محصولات آب بر حاشیه رودخانه باعث ورود خسارات این چنینی به بشار شده است.

جعفری نژاد بسطامی بر رعایت و تعریف حق آبه ها براساس وضع موجود تاکید و اضافه کرد: برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاق هایی برای سالهای آینده، نیاز است حقآبه  کشاورزان حاشیه رودخانه و تمامی کسانی که به نحوی از آب رودخانه استفاده می کنند طوری تعریف شود که هم بهره بردار استفاده نماید و هم به آبزیان آسیبی نرسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: