• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-2314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

شناسایی 313 کودک کار و خیابانی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 313 کودک کار و خیابانی در این استان شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سیدمحمدکاظم نظری در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی استان با بیان اینکه، دور جدیدی از ساماندهی کودکان کار و خیابانی در استان آغاز شود، بر لزوم بهره‌گیری از قانون و آیین ‌نامه ساماندهی در خصوص کودکان خیابانی تاکید کرد .

وی با اشاره به اینکه، آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار وخیابانی که بهزیستی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار دارد مورد توجه قرار گیرد، افزود: در استان در حوزه کودکان خیابانی خوب عمل شده است و تاکنون ۳۱۳ نفر ساماندهی شده اند .

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به شناسایی و احصاء کودکان کار و خیابانی در قالب یک برنامه ساماندهی تا قبل از مهرماه تاکید و اظهارکرد: برنامه ریزی لازم بعد از جمع آوری در رابطه با مشاوره، آموزش و حمایت های لازم در این خصوص از سوی دستگاه های متولی انجام شود .

  نظری خاطرنشان کرد: در شرایطی که هزینه های افراد تحت حمایت نهادهای کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی چند برابر شده و همه افراد پشت نوبت این نهادها تحت پوشش قرار گرفته اند، دیگر لزومی ندارد که کودکان خیابانی که اکثرا از این خانواده ها هستند در چنین موقعیتی قرار گیرند .

وی تصریح کرد: انتظار است صدا وسیما به اجرای برنامه های ویژه خود در رابطه با کودکان کار و خیابانی و معضلات آن ادامه دهد .

همچنین حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری نیز در این نشست گفت: سازمان بهزیستی استان امور مربوط به کودکان خیابانی را پیگیری کند و اگر در جایی با مشکل و یا کمبودی مواجه شد آن را به عنوان یک معضل اجتماعی در کارگروه تخصصی مربوطه برای رفع مشکل مطرح تا به آنها رسیدگی شود .

وی اضافه کرد: وظایف همه دستگاه های متولی در خصوص کودکان کار و خیابانی تعیین شده است و در این رابطه براساس دستورالعمل های قانونی و مصوبات این کارگروه اقدام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: