• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-1514-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

شهردار:

خدمات رسانی شهرداری یاسوج به 96هزار نفر بیش از جمعیت شهری

شهردار یاسوج گفت: شهرداری یاسوج به 96 هزار نفر بیش از جمعیت شهری خدمات رسانی می کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد،نستهن مقدم شامگاه یکشنبه در نشست تصمیم‌گیری در مورد وانت‌بارهای دوره‌گرد، دست ‌فروشان، ساماندهی جمعه بازار و وضعیت شهر یاسوج با اشاره به وجود حدود ۱۵۰ وانت‌بار دوره‌گرد در شهر یاسوج افزود:در بحث جمع‌آوری وانت‌بارها واحد اجرائیات شهرداری با همکاری یگان ویژه و پلیس راهور به صورت شبانه‌روزی اقدام می‌کنند .

وی مهاجرپذیری را علت اصلی افزایش حاشیه‌نشینی در این شهر عنوان و اظهار کرد: جمعیت رسمی که شهرداری یاسوج باید به آنها خدمات ارائه دهد 134 هزار نفر است این در حالی است که ما هم‌اکنون به حدود 230 هزار نفر خدمات می‌دهیم .

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: باید این آمار جز سرانه پوششی قرار بگیرد تا با افزایش اعتبارات خروجی مناسبی در خدمات دهی و توسعه مبلمان شهری داشته باشیم .

مقدم کسب و کارهای غیرمجاز را از دیگر مشکلات شهر یاسوج عنوان و تصریح کرد: مقابله با این کسب و کارها گاهی منجر به زد و خوردهایی می‌شود اما همواره تأکید ما به‌ویژه به واحد اجرائیات شهرداری این بوده که حرمت مردم را نگه دارند .

وی به مشکلات جمعه بازار این شهر اشاره داشت و با بیان اینکه این مکان یک سازه ناپایدار بوده و به‌ لحاظ برق‌رسانی هم مشکلاتی دارد ادامه داد: حدود 850 تا 900 کسبه در این مکان به فعالیت مشغول هستند اما باید این را بپذیریم که فعالیت در این مکان کسب و کار خطرناکی است و اگر اقدامات امنیتی را انجام ندهیم ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور منجر به یک فاجعه انسانی شود .

شهردار یاسوج عنوان کرد: در یکی دو هفته گذشته شاهد تجمع کسبه جمعه بازار بودیم که تلاش کردیم آنها را توجیه کنیم که هیچ مسئولی به دنبال به خطر افتادن معیشب آنها نیست اما چاره‌ای جز ساماندهی نداریم .

مقدم با بیان اینکه برای راه‌اندازی مجدد میدان میوه و تره‌بار اقداماتی انجام شده است، تاکید کرد: در بحث جمع‌آوری وانت‌بارها واحد اجرائیات شهرداری با همکاری یگان ویژه و پلیس راهور به صورت شبانه‌روزی اقدام می‌کنند اما بحث این است که تا کی باید تعقیب و گریز ادامه داشته باشد؟

وی با اشاره به وجود حدود 150 وانت‌بار دوره‌گرد در شهر یاسوج عنوان کرد: بحث دست‌فروشی را تا قبل از ساعت 21 و 30 دقیقه ممنوع کردیم اما متأسفانه شاهد این هستیم که برخی دست‌فروشان قبل از این ساعت بساط خود را پهن می‌کنند .

شهردار یاسوج با بیان اینکه وضعیت کنونی نه خیلی نگران کننده است که سیاه‌نمایی کنیم و نه خیلی راضی کننده است که سکوت کنیم، اضافه کرد: اگر بتوانیم اعمال قانون بیشتری انجام دهیم شاید بازدارندگی بیشتر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: