• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-1184-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معرفی 1462طرح برای دریافت تسهیلات روستایی و عشایری به بانکهای عامل کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا کنون 1462 طرح برای دریافت تسهیلات روستایی و عشایری به بانکهای عامل استان معرفی شده اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "پروانه نیکمرام یکشنبه، 11 شهریورماه در سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان افزود: در 9 ماهه گذشته تلاش بر این بود که تعاونی غیرفعال و نیمه فعال را شناسایی کنیم که اکثر تعاونی های غیرفعال استان مشکلات مالی داشته اند و از محل تسهیلات روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر آنها را فعال کنیم.

وی اظهارکرد: 162 تعاونی استان با پیش بینی 160 میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر ثبت نام کرده اند. از این تعداد ثبت نام شده 89 تعاونی با 93 میلیارد تومان و اشتغالزایی 1520 نفر به بانکها معرفی شده که تاکنون بانک های عامل 17میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی ها پرداخت کرده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از مجموع این تعداد تعاونی ثبت نام شده استان41 تعاونی با 38 میلیارد تومان درخواست تسهیلات مربوط به بانوان بوده است.

نیکمرام تصریح کرد: تاکنون دو میلیارد تومان در جهت توسعه تعاونی زنان پرداخت کرده ایم که زمینه اشتغال 36 نفر نیز فراهم شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم همه دستگاهها و بانکهای عامل تلاش کنند تا تعاونی ها را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تا کنون 1462 طرح با 468 میلیارد تومان از محل تسهیلات روستایی و عشایری در کارگروه فنی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصویب و به بانکهای عامل معرفی شده اند. که این میزان چهار برابر اعتبارات ابلاغی به استان بوده است.

نیکمرام بیان کرد: تاکنون 52 میلیارد تومان بانکهای عامل استان در این زمینه جذب کرده اند، بانکها 130 میلیارد تومان مصوب و 80 میلیارد تومان انعقاد قرار داد داشتند.

همچنین" عزیز فیلی"، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: تعاونی ها در بخشهای مختلف از جمله صنعت، ساختمان و بهداشت و درمان مشارکت و فعالیت دارند و نقش آفرینی می کنند.

وی افزود: در سالهای گذشته تعاونی هایی زیادی ایجاد شد که بعلت تخصصی نبودن و توانمند نبودن از جمله تعاونی های مسکن استان ورشکسته شدند و مشکلاتی را در استان ایجاد کرده اند.

فیلی اظهار کرد: نیاز است که از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقاط قوت و ضعف این تعاونی ها بررسی و رفع شوند در حد امکان تقویت شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تعاونی های توانمند و تخصصی از سوی استانداری و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت خواهند شد.

فیلی اضافه کرد: با توجه به بافت منطقه، تعاونی ها در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد می توانند نقش بیشتری در توسعه، اقتصاد و پیشرفت استان ایفاء کنند.

به گزارش ایسنا، در پایان این جشنواره از 10 تعاونی برتر استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل بعمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: