• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-984-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد:

دریافت 5 میلیارد تومان مالیات آلایندگی نفت گچساران و بهمئی طی سال گذشته

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته پنج میلیارد تومان از محل آلایندگی نفت برای شهرستانهای بهمئی و گچساران مالیات دریافت کرده ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "غضنفر آرام" در جمع خبرنگاران افزود: این استان در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی پیشرفت زیادی نداشته و آنطور که باید و شاید نبود.

وی با یبان اینکه 2.28 میلیون دلار در سال 95، 2.6 در سال 96 سرمایه گذاری صورت گرفت، اظهارکرد: از سال 92 تا کنون 22.96 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در سطح استان شده است که از جمله این سرمایه گذاری ها سیمان مارگون بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به پروژه هایی عمرانی استان تصریح کرد: از محل تنخواه گردان می توانیم به دستگاههای اجرایی که برخی مشکلات مردم را رفع کنند، با تبادل موافقت نامه کمک کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه ماده 251 قانون مالیات های مستقیم در سال اختیارات به استان داده شد که مواردی که تا 50 میلیون تومان وجود دارد در استان تصمیم گیری می شود. تاکنون 95 شکوائیه در این خصوص داشته ایم که در استان بررسیی شده اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش ذیحسابان در بودجه، اقتصاد و سلامت اداری بیان کرد: 20 ذیحساب 50 دستگاه اجرایی را پوشش می دهند.

آرام عنوان کرد: سایر دستگاههای اجرایی از ذیحساب مستقل استقبال کنند چراکه جای شک و شبهه در این زمینه وجود دارد و در دستگاههایی که ذیحساب مستقل وجود دارد مشکلات مالی و اقتصادی کمتر است.

وی تاکید کرد: 1390 خانه سازمانی در سطح استان وجود دارد که برخی ها فروخته شده اند و برخی نیز در حال فروش هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از این تعداد 184 خانه از طریق مزایده به فروش رفته است که پول آنها به حساب خزانه واریز شد و راه و شهرسازی در جهت خانه دار کردن افراد فاقد خانه هزینه می کند. 486 خانه در مرحله فروش قرار دارند.

آرام گفت: برخی مسکن های اداری و مهمانسرا هستند که آنها را نمی توانیم بفروشیم.

وی افزود: پیش بینی درآمد استان در سال گذشته 243 میلیارد تومان بود که 265میلیارد تومان درآمد وصول شد و معادل 9 درصد مازاد درآمد پیش بینی شده افزایش داشته ایم. طی سال گذشته این استان در زمینه وصول درآمدها جزو 5 استان کشور بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 90 درصد و بیشتر درآمد این استان از طریق مالیات است، درآمد از طریق جرائم رانندگی و اداره کل ثبت اسناد و املاک دومین و سومین منبع درآمد استان هستند.

آرام تصریح کرد: در سال 97 پیس بینی درآمد استان 278 میلیارد تومان است که با توجه به شرایط استان و وضعیت زیرساختها محقق شدن این میزان مشکل است البته تاکنون 62 درصد تحقق یافت.

وی بیان کرد: درآمد های اختصاصی استان مربوط به آموزش و پرورش و بهزیستی چهار میلیارد و 500 میلیون تومان پیش بینی شد که تاکنون 51 درصد محقق شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در سال گذشته پنج میلیارد تومان از محل آلایندگی نفت برای شهرستانهای نفت خیز استان شامل بهمئی و گچساران مالیات دریافت کرده ایم.

آرام تاکید کرد: طی سال گذشته نرخ تورم در استان 10 و نرخ بیکاری 12 بوده است که قطعا در صورت وصول به موقع مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی کمک خوبی به وضعیت اشتغال استان می شود.

وی عنوان کرد: 281 میلیارد تومان از محل اسناد خزانه به استان اختصاص داده شده که تاکنون 263 میلیارد تومان  وصول و جذب شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بهمن ماه سال گذشته کلیه حقوق کارکنان دولت از طریق بانک مرکزی به حساب آنها واریز می شود.

آرام افزود: طی سال 97در مجموع اعتباران تملک دارایی استان 990 میلیارد تومان است که تاکنون 118 میلیارد تومان واریز شده است.

وی اضافه کرد: از محل نفت نقدینگی اختصاص داده شده به استان 55 میلیارد تومان بوده که 33 میلیارد تومان در اختیار دستگاهها قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: