• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-884-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد:

278میلیارد تومان پیش بینی درآمد کهگیلویه و بویراحمد در سال 97

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سال گذشته پیش بینی درآمد استان 243 میلیارد تومان بود که 265میلیارد تومان درآمد وصول داشته ایم و درآمد استان معادل 9 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "غضنفر آرام" ظهر سه شنبه، 6 شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: 22 میلیارد تومان از این میزان در اختیار کمیته تخصیص و سازمان مدیرت و برنامه ریزی استان قرار گرفت.

وی اظهارکرد: 278میلیارد تومان پیش بینی درآمد استان در سال 97  است که باتوجه به مشکلات زیرساختی در زمینه تحقق آن با مشکل مواجهیم البته تاکنون 62درصد وصول شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰درصد املاک دولتی استان از طریق سامانه "سادا" سند دار شده و مشخصات آن در بانک اطلاعاتی به ثبت رسیده است .

آرام تصریح کرد: سامانه های مختلفی در استان فعال است که یکی از این سامانه ها "سادا" بوده که به ثبت اموال دولتی می پردازد و امید است در آینده ای نزدیک ثبت ۱۰۰ درصدی املاک دولتی استان محقق شود .

وی با اشاره به ماده ۲۵۱، ادامه داد: در بحث ماده ۲۵۱، اختیارات این ماده در سال ۹۷ به استان داده شد و تا مبلغی مشخص شده در این حوزه در استان رسیدگی می شود و این مهم در راستای بحث تمرکز زدایی ظرفیت خوبی محسوب می شود .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون ۹۵ شکوایه توسط تیم بررسی ماده ۲۵۱ استان بررسی شده و استقبال ها در این بخش مناسب بوده است .

آرام با بیان اینکه سرمایه گذاری خوبی در استان شده است، عنوان کرد: در سال گذشته ۲.۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان داشته ایم .

وی اظهارکرد: پذیرش و ثبت ۹ فرصت سرمایه گذاری با محوریت پوشش سرمایه گذاری خارجی عملیاتی شده و کتاب این ظرفیت ها نیز تدوین شده است .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیشترین ظرفیت سرمایه گذاری ها در حوزه پتروشیمی است، تاکید کرد: در بخش سیمان نیز ظرفیت های سرمایه گذاری در استان توسعه یافته و تلاش می شود رشد بیش از پیش این بخش را داشته باشیم .

آرام از رشد و فعال سازی بخش صادرات استان خبر داد و بیان کرد: در حوزه گمرک نیز صادرات گیاهان دارویی از جمله موارد ارسالی است و کنترل ها نیز در این بخش عملیاتی می شود .

وی تصریح کرد: باوجود همه اقدامات انجام شده، ضعف هایی در حوزه سرمایه گذاری در استان داریم که توسعه بیش از پیش این بخش به شکل مطلوب تری ضروری است و خروجی محوری در این حوزه مورد تاکید است .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر نقش ذی حسابان در شفافیت بودجه ای و هزینه ای، خاطرنشان کرد: نقش ذی حسابان در جلوگیری از فساد و مشکلات اداری محسوس است و ۳۰ ذیحساب ما ۵۰ دستگاه را پوشش می دهند و مزایا، حقوق و اضافه کار ذی حسابان از طریق اقتصاد و دارایی پرداخت می شود و بکارگیری ذی حساب مستقل نقش موثری در کاهش فساد های اداری دارد .

آرام اظهارکرد: رصد های لازم در حوزه فعالیت های ذی حسابان انجام می شود و کنترل مناسبی در این حوزه وجود دارد .

وی با اشاره به تحقق ماده ۸ در استان،افزود: ۱۳۹۰ خانه سازمانی در استان داریم که به استناد ماده ۸ بخشی از آنها را به فروش رسانده ایم. ۱۸۴ مورداز طریق مزایده به فروش رسیده است و ۵۲ واحد نیز به خانواده ایثارگران داده شد و هدفگذاری برای فروش بقیه واحد ها انجام شده است .


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وصول درآمدی در استان، خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد درآمدهای ما از طریق مالیات است و همچنین جرایم رانندگی دومین مورد و سومین حوزه نیز در بخش ثبت اسناد است .

آرام با اشاره به ضرورت وصول به موقع مالیات ها، تصریح کرد: این مهم در اعتبارات تخصیصی به استان کمک می کند و همچنین نقش آن در توسعه اشتغال زایی محسوس است .

وی افزود: فرهنگ سازی در حوزه ثبت معاملات و وصول مالیات مورد تاکید است و این حوزه در راستای توسعه و آبادانی استان نقش بسزایی دارد .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شفافیت از محورهای فعالیت این دستگاه است، اضافه کرد: موضوع شفافیت یکی از مباحث مورد تاکید در حوزه اقتصاد و دارایی است و تلاش می شود با تحقق برش ها و مصوبات، خروجی موثری در این بخش داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: