• یکشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-414-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

جاده است یا میدان جنگ؟

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در چهار روز گذشته( ۹۶ ساعت) تصادفات جاده ای و شهری استان ۲۰۱ مصدوم برجای گذاشته است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد جلال پوران فرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  ۱۳۰ مصدوم در جاده های بیرون شهر و ۷۱ مصدوم نیز در تصادفات درون شهرهای استان اتفاق افتاده است. افزود: ۲۲مصدوم توسط تکنسین‌های اعزامی اورژانس۱۱۵ در صحنه تصادف درمان سرپایی شدند و ۱۷۹ مصدوم بعد از ارایه خدمات پزشکی اولیه توسط اورژانس با توجه به نیاز بیشتر به خدمات پزشکی با آمبولانسهای اورژانس به بیمارستانهای استان انتقال داده شدند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر تصادفات در استان در جاده‌ای مواصلاتی به شهر و روستاهای مرکز استان اتفاق افتاده است، اظهارکرد: در( ۹۶ ساعت) چهار روز گذشته شهرستان گچساران ۱۷ مصدوم، کهگیلویه ۲۲ مصدوم، شهرستان لیکک ۴ مصدوم در تصادفات ترافیکی جاده ای و شهری در پی داشته است.
مدیر حوادث کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از مجموع۴۳ مصدوم شهرستان گچساران، کهگیلویه و بهمئی ۷ مصدوم درمان سرپایی و ۳۶ مصدوم به بیمارستانهای این شهرستانها انتقال داده شدند.
پوران فرد با بیان اینکه هموطنان عزیز در هنگام تصادف و حادثه که منجر به مصدوم و یا به خطر افتادن جان انسان  بیفتد ضمن حفظ خونسردی و تلف نکردن وقت و تماس با ۱۱۵ از توصیه و راهنمایی های پزشکی اپراتور ۱۱۵ گوش کنند و استفاده لازم  را در خصوص جان بیمار و مصدوم خود ببرند افزود اورژانس ۱۱۵ با ۲۸۵ نیروی عملیاتی و ستادی آماده خدمت رسانی به مردم عزیز  هم استانی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: