• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-6690-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار بویراحمد:

عملیاتی شدن تله کابین ۶ کیلومتری یاسوج


فرماندار شهرستان بویراحمد از عملیاتی شدن پروژه تله کابین ۶ کیلومتری یاسوج خبرداد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "شاهرخ کناری" شامگاه شنبه، ۲۰ مرداد ماه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه موزه بزرگ یاسوج ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: در حوزه گردشگری پروژه های مناسبی داریم که زیرساخت های گردشگری را به سرانه کشوری نزدیک می کند که در همین راستا۳۰ میلیارد تومان در حوزه ساخت موزه یاسوج هزینه شده است.
وی با بیان اینکه تله کابین یاسوج به طول ۶ کیلومتر در مسیر آبشار یاسوج تا تپه نورالشهدا عملیاتی می شود، اظهارکرد: تحقق این پروژه نقش مهمی در گردشگری شهرستان و استان دارد.
فرماندار شهرستان بویراحمد هتل چهارستاره و پارک آبی یاسوج با پیشرفت ۵۰ درصدی و با محوریت بخش خصوصی را از دیگر فعالیت های توسعه ای بخش گردشگری استان عنوان کرد.
کناری با اشاره به اجرای پروژه های حوزه راه، تصریح کرد: جاده یاسوج به شیراز به طول ۳۷ کیلومتر عملیاتی می شود که پانزده و نیم کیلومتر آن تمام و ۸ کیلومتر آن در حال اجراست و در محور یاسوج به اقلید نیز با ۳۷ ‌کیلومتر قراداد، ۵ کیلومتر راه تکمیلی و دو و نیم کیلومتر پروژه تکمیلی داریم.
وی خاطرنشان کرد: همچنین محور "یاسوج_ بابامیدان_سمیرم" به طول ۱۵۰ کیلومتر در دست اجراست که ۴۲ کیلومتر آن محقق و ۳۰ کیلومتر آن در دست ساخت بوده و قرارداد این پروژه ۷۵ میلیارد تومان است.
فرماندار شهرستان بویراحمد از گازرسانی به ۲۶ روستای "دلی خمسیر" خبر داد و بیان کرد: این پروژه مهم در هفته دولت کلنگ زنی می شود.
کناری افزود: ‌همچنین گازرسانی به روستاهای "گنجگون" دهستان تنگ سرخ"عملیاتی خواهد شد.
وی از بهره برداری از فاز اول پروژه تصفیه خانه آب اضطراری شهر یاسوج با ۷۰ لیتر برثانیه خروجی تا هفته دولت خبر داد و تاکید کرد: در حوزه آب روستایی نیز ۷ مجتمع آبرسانی طی یکسال اخیر به بهره برداری رسیده و یا تا هفته دولت به بهره برداری می رسند.
فرماندار شهرستان بویراحمد از اجرای ۱۰۰ هکتار آبیاری قطره ای طی یکسال گذشته در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: در این حوزه هدفگذاری هایی در دست اقدام است.
کناری همچنین اجرای طرح هادی۷۷ روستا در یکسال اخیر را از دیگر اقدامات انجام شده دانست.
وی با اشاره به اجرای ۱۰ طرح با اعتبار ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دهستان زیلایی به شکل پایلوت توسعه، گفت: بعد از انتشار کلیپی در فضای مجازی، رسانه ها و پیگیری ها و جلسات متعدد با حوزه معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری هدفگذاری هایی در این حوزه انجام شد.
فرماندار شهرستان بویراحمد با تاکید بر تحقق چندین پروژه مشارکتی با سپاه پاسداران و مشارکت ۵۰ درصدی فرمانداری و ۵۰ درصدی بسیج سازندگی سپاه فتح، اظهار کرد: همچنین در حوزه پروژه های بهداشتی با مشارکت علوم پزشکی طرح هایی عملیاتی می شود.
کناری بر توسعه مناطق حاشیه نشین شهر یاسوج تاکید کرد و افزود: پروژه های مختلف بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی در این مناطق اجرایی می شود.
وی حوزه آب را از موارد پیش روی بخش مدیریتی دانست و از هدفگذاری در بخش مدیریت منابع، توجه به اکوسیستم رودخانه بشار و بهبود ظرفیت های این بخش خبر داد.
فرماندار شهرستان بویراحمد همچنین با اشاره به کنترل کشت های پاییزه، برگزاری جشنواره برنج در بخش چیتاب 
را از برنامه های پیش رو عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: