• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1385-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تحصیل 7400 دانشجو در مراکز علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۴۰۰ دانشجو در ۱۱ مرکز علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، امین موسایی ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: ظرفیت افزایش دانشجو در دانشگاه وجود دارد و این مجموعه در گذشته پاسخگوی جمعیت دانشجویی ۱۱ هزار نفری بوده است .

وی لازمه ایجاد دانشگاهی پویا و جذب دانشجو به شکل مستمر را اعتماد سازی مناسب با حفظ و افزایش کیفیت آموزشی دانست .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دانشگاه محیطی علمی و فرهنگی است، فعالیت های فرهنگی را از ضروریات رشد این محور دانست و خاطرنشان کرد: باید بخش های مختلف در این راستا دیده شود و بر اساس طیف های سنی دانشجویان شاخص هایی در راستای توسعه فرهنگی ایجاد و هدفگذاری هایی محقق شود .

موسایی با اشاره به هدفگذاری پوشش ۳۰ درصدی دانشجویان در حوزه مهارت محوری تا پایان برنامه ششم توسعه، تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی در این بخش از جمله دانشگاه های محور تحقق این هدفگذاری است .

وی ادامه داد: از جمله اهداف ایجاد دانشگاه تحقق مهارت محوری است. لازمه آموزش مهارتی را داشتن ابزار است و باید در این حوزه زیرساخت قوی داشته باشیم .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همچنین یکی از دروس مورد توجه در دانشگاه دروس حوزه کارورزی است که در محیط کاری و به شکل عملی محقق می شود .

موسایی بیان کرد: دروس کاربینی و کارورزی عاملی برای خروجی محوری اهداف است که در این بخش کیفی سازی دروس کاربینی و کارورزی عملیاتی می شود .

وی با تاکید بر حوزه نظارت، اظهارکرد: نظارت بر حسن اجرای سیاست های ابلاغی در مراکز زیر نظر این حوزه با هدف کیفیت بخشی و رشد بهتر اقدامات نیز اجرایی شده است .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تایید مدارک صادره از دانشگاه علمی کاربری، گفت: به لحاظ قانونی مدارک دانشگاه مورد تایید وزارت علوم است .

موسایی افزود: حرکت دانشگاه علمی کاربردی بر روی ریل هدفگذاری اولیه می تواند با تحقق آموزش عملی، مهارت آموزی و کیفیت بخشی، خروجی بهتری را عملیاتی کند .

وی تصریح کرد: کیفی سازی هرچه بهتر آموزش ها عاملی برای اعتماد سازی بیشتر برای خانواده ها محسوب می شود .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر زمان مند بودن رشته های آموزشی دانشگاه، اظهار کرد: سنج وضعیت بازار و به روز بودن نیز در این حوزه دیده می شود .

موسایی اضافه کرد: همچنین نیاز سنجی محلی و تاکید بر احصای نیازهای بومی و هدفگذاری آموزشی بر این محور نیز از دیگر برنامه های مورد توجه دانشگاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: