• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-2214-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رفع تصرف حدود ۱۲ هزار متر از اراضی ملی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۷۸۳ متر مربع از اراضی ملی در کهگیلویه وبویراحمد رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد محسن جعفری نژاد با بیان اینکه اراضی تصرف شده با پیگیری حقوقی و صدور رای نهایی از سوی مراجع قضایی استان رفع تصرف و به بیت المال برگردانده شد، افزود: این اراضی در منطقه حفاظت شده دنای شرقی شهرستان بویراحمد، پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا در سال‌های گذشته به صورت غیر قانونی توسط افراد حقیقی تصرف شده بودند .

وی اظهارکرد: برخی از تصرف‌ها به دلیل وسعت زیاد مناطق حفاظت شده در کنار تعداد کم محیط بانان در سالیان گذشته رخ داده است . 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین به نقش مردم در مقابله با زمین خواری اشاره کرد و از اهالی حاشیه مناطق حفاظت شده خواست در برخورد با متخلفان، دستگاه‌های نظارتی را یاری کنند . 

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۳۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار منطقه حفاظت شده و موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه‌ای که بیش از ۲۰ درصد پوشش جنگلی زاگرس و حدود ۴۰ درصد گونه‌های دارویی کشور را در خود جای داده است .

هم اکنون هفت منطقه حفاظت شده با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار(دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵ هکتار، خامی با وسعت ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با ۲ هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار )در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد .

استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: