• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1386-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

پوشش باسوادی ۹۲.۷ درصدی جمعیت کهگیلویه و بویراحمد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از پوشش باسوادی ۹۲.۷ درصدی جمعیت استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید حمد الله خواهش نیک در نشست با خبرنگاران افزود: این استان در شاخص برخورداری از سواد در سطح کشور رتبه ۲۶ را دارد و امیدواریم با تحقق هدفگذاری ها، بهبود رتبه استان را شاهد باشیم .

وی با اشاره به پوشش سواد آموزی مناطق مختلف استان، اظهارکرد: این شاخص در شهرستان گچساران ۹۶.۶ درصد، شهرستان بویراحمد ۹۳.۸ درصد، شهرستان چرام ۹۲.۷ درصد، شهرستان دنا ۹۲ درصد، شهرستان لنده ۸۸.۴ درصد و در شهرستان کهگیلویه ۸۸.۲ درصد است .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از ابلاغ سهمیه و حجم ۵۶۳۵ نفری با هدف سواد آموزی به استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هدفگذاری هایی برای تحقق حجم ابلاغی به استان انجام شده است .

خواهش نیک تصریح کرد: برای حوزه سواد آموزی به ازای هر نفر ۷۳۰ هزار تومان، برای دوره تحکیم ۱۴۰ هزار تومان و برای دوره انتقال ۸۶۰ هزار تومان سرانه در نظر گرفته شده است .

وی با بیان اینکه برای مربیان نیز مزایای مختلفی در نظر گرفته شده است، از پرداخت سه روز بیمه به ازای هر سواد آموز برای مربیان خبرداد و بیان کرد: پوشش های تشویقی دیگری نیز در بخش مربیان ایجاد شده است .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: همچنین به سواد آموزان با معرفی مربی و با شرط پوشش باسوادی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بن سواد آموزی پرداخت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: