• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

برگزاری مراسم بزرگداشت روز «خبرنگار» در یاسوج+تصاویر

مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور برخی از مسئولان و فعالان رسانه ها و مطبوعات برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در شهر یاسوج گفت: رسانه، درد شناس و معتمد مردم است و اهالی رسانه باید تلاش کنند که درد، گرفتاری ها و مشکلات مردم را با شفافیت به مسئولین منتقل کنند .

وی افزود: همچنین رسانه باید خدماتی که مسئولین برای پیشبرد کشور دارند را صادقانه بیان کرده تا موازنه و اعتدال را در جریان رسانه ای برقرار کند .

احمدی با اشاره به فعالیت های رسانه ای دشمنان، اظهار کرد: امروز  فقط در حوزه رسانه های تصویری حدود ۲۸۰ کانال تلوزیونی فارسی زبان از طرف آمریکا، دولتهای اروپایی و اعراب منطقه ماموریت دارند که جریان رشد و اعتلای ایران اسلامی را به شکلی خلاف واقع به مردم منعکس کنند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: فضای مجازی و کانال های پیام رسان و شبکه های مجازی نیز تزریق نادرست و جهت دهی نادرستی را اجرا می کنند که به دلیل فقر فرهنگی و عدم اطلاع از جریان رسانه ای، بخشی از مردم ما مرجع و منبع خبری خود را همین کانال ها قرار می دهند .

احمدی تصریح کرد: سوال این است که چه کسی باید از عظمت، مجاهدت مردم، استقلال و تلاش فرزندان این مرز و بوم در چهار دهه گذشته دفاع کند و بی شک این مسئولیت بر عهده حوزه رسانه ای کشور است .

وی ادامه داد: رسانه ها باید این هژمونی رسانه ای را مدیریت کرده و واقعیت ها را به مردم منعکس کنند و آنجا که کاستی وجود دارد این کاستی ها را توام با پیشنهادات و راهکارها به جامعه ارائه دهند تا بتوان از این مرحله سخت که به نظر من یک گذار سهل است با هژمونی و مرجعیت رسانه ای، سربلند بیرون آمد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این خبرنگار است که در همه صحنه ها و در هنگام وقایع حضور پیدا می کند، عنوان کرد: در طول برهه های مختلف زمانی، در هیچ برهه ای از تاریخ بشریت اتفاقات و حوادث و سرعت، کمیت و کیفیت آنها به اندازه چند دهه اخیر نبوده است. به ویژه از زمان انقلاب اسلامی تاکنون ما چهار دهه را تجربه کرده ایم که ثانیه به ثانیه آن حامل و در برگیرنده یک اتفاق، حادثه، جریان و موضوع خاص بود .

احمدی بیان کرد: انقلاب اسلامی، وقوع جنگ تحمیلی، حمله آمریکا، قطعنامه و پایان جنگ، دوران بازسازی، دوران اصلاحات، دوره های بعدی، موضوع هسته ای، تحریم ها و اتفاقاتی که در خاورمیانه با هدف تضعیف پیام انقلاب اسلامی افتاد و همچنین هراسی که نظام سلطه از وقوع انقلاب داشت بخشی از تحولات و اتفاقات است. با اینهمه، خبرنگاران ما در این عرصه با حداقل امکانات به هژمونی رسانه ای دشمن استیلا پیدا کردند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با توجه به جایگاهی که رسانه دارد باید تلاش شود که همواره به روز، رسانه ای و راوی باشیم و ارائه اطلاعات باید با تعهد، صداقت، سعه صدر و حفظ حقوق دیگران باشد تا وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم .

احمدی با اشاره به فعالیت رسانه های استان بر همکاری این بخش در راستای توسعه و روی ریل پیشرفت قرار دادن استان تاکید کرد . اگر قانون مداری محور فعالیت ها قرار بگیرد، آینده استان درخشان خواهد بود .

وی همچنین طایفه گرایی و قوم سالاری را یک آسیب دانست و اظهارکرد: در حوزه رسانه نیز بکارگیری قلم و ظرفیت رسانه ای برای روابط فامیلی به ویژه در حوزه مدیریت ها آسیب بزرگی است و اگر با استقلال و آزادگی در راستای حقیقت گام برداشتیم، آنگاه موفق خواهیم بود و ما دست خبرنگاری که اجازه نشین نیست را می بوسیم و باید میثاق ببندیم که دلسوزانه برای رشد و شکوفایی استان گام برداریم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین با تاکید بر رفع مطالبات رسانه ای با محوریت دستگاه تخصصی این حوزه، گفت: در حوزه رفع مشکلات رسانه ها و خبرنگاران پیگیری لازم انجام خواهد شد .

احمدی تصریح کرد: همه ما متعلق به یک آب و خاکیم و در یک ظرف جغرافیایی قرار داریم که باید پیشرفت، تعالی و بالندگی استان دغدغه همه ما باشد و هیچکس نباید از این رسالت عدول کند و عدول کردن از این رسالت خیانت و مصداق کم فروشی است .

وی با یبان اینکه استان ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد، عنوان کرد: متاسفانه تمام ظرفیت های استان به منصه ظهور گذاشته نشده است و باید با اتحاد و همدلی توسعه استان را رقم برنیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه لازمه تدوین افقی برای پیشرفت استان، اصلاح ساختار مدیریتی استان است، خاطرنشان کرد: ابتدا باید ساختار مدیریتی استان اصلاح شود و زمانی اصلاح محقق می شود که این مهم از درون استانداری شروع شود و همچنین اقتداری قانون محور با هدف توسعه استان شکل بگیرد .

احمدی با بیان اینکه مردم دوست دارند که خدمت گذاران آنها به دنبال رفع مشکلات بوده و دغدغه مند باشند، افزود: مجموعه مدیریتی استان باید دیسیپلینی را اجرایی کند که خروجی آن توسعه استان و رفع مشکلات مردم باشد .

وی خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار اداری، قانون پذیری و عدالت، محور اصلی رفع مشکلات است و با تحقق این موارد توسعه عمرانی نیز امکان پذیر است .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به موضوع استخدام های فامیلی، تصریح کرد: هیچ فسادی بالاتر از این نیست که فرصت های شغلی ایجاد شده توسط نظام را از کسی بگیریم و به اقوام و آشنایان بدهیم و همه بدانند که ما با هیچکس در این حوزه تعارفی نداریم .

احمدی با تاکید بر تزریق اعتبارات مناسب برای توسعه بخش عمرانی استان، اضافه کرد: ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی به استان تخصیص یافته و هدفگذاری های مناسبی نیز در بخش توسعه استان رقم خورده است.

همچنین رضا دهبانی‌پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: همه ما به خوبی به قدرت رسانه‌ها واقف بوده و می دانیم رسانه‌ها و خبرنگاران آگاهی بخشان واقعی جامعه‌اند .

وی رسانه‌ها را عامل توسعه و توسعه‌ساز جامعه دانست و افزود: باید به‌ نحو شایسته‌ای از رسانه‌ها حمایت کرد .

دهبانی پور با برشمردن برخی مشکلات کنونی در حوزه رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارکرد: متاسفانه برخی مجوزهای سایت و پایگاه‌های خبری در این استان فاقد پروانه بوده که باید این نگرانی را رفع کنند. ۷۱ سایت و پایگاه خبری در این استان مجوز گرفته‌اند که۱۹ سایت و پایگاه خبری فاقد پروانه هستند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی آمارهای کنونی رسانه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: ۱۱ سایت در این استان فاقد مجوز بوده و از ۱۵ نمایندگی خبرگزاری رسمی فعال در استان تنها دو خبرگزاری پروانه از استان دریافت کرده اند. این استان پنج روزنامه دارد که از لحاظ نرخ رسانه‌ای در کشور در سطح خوبی قرار داریم اما همه رسانه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند حمایت هستند .

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم ٥ نفر از رسانه های مختلف خبری استان به نمایندگی از خانه مطبوعات، هفته نامه ها، پایگاه های خبری استان، خبرگزاری ها و روزنامه های محلی استان به بیان دیدگاه های خود پرداختند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: