• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2284-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

هدفگذاری برای پیوند بخش صنعت و دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از هدفگذاری برای پیوند بخش صنعت و دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "جبار کیانی پور" در آیین تجلیل از سرآمدان و تکریم و الگو سازی کارآفرینان برتر با محوریت حوزه گیاهان دارویی با اشاره به تحولات بخش صنعت و دانشگاه در استان، افزود: جرقه ارتباط صنعت و دانشگاه در استان زده شده است .

وی اظهار کرد: اتاق بازرگانی در تلاش است که رویکرد جدیدی را در سراسر کشور تبیین کند و در این حوزه با بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و دانشگاه به عنوان پیشران این حوزه برنامه ریزی های توسعه ای و تفاهم نامه ای را عملیاتی خواهد کرد .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج خاطرنشان کرد: دنیا هرگز بدون تعامل بخش صنعت و دانشگاه به پیشرفت نرسیده است و در کشورهای توسعه یافته عناصر توانمندی از درون دانشگاه ها به صنعت معرفی می شود. امروزه نبود چنین پیوندی را در زمین گیر شدن بنگاه های اقتصادی کشور می بینیم .

کیانی پور اعطای بورسیه تحصیلی، کمک به هزینه پایان نامه ها و استفاده از توانمندی نخبگان دانشگاهی را از جمله هدفگذاری های اتاق بازگانی دانست .

وی با اشاره به ظرفیت های فراوان استان، ابراز داشت: گیاهان دارویی یکی از مهمترین ظرفیت های این استان است که به نقاط مختلف دنیا صادر می شود .

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج همچنین با تبریک روز خبرنگار، اضافه کرد: نقش این حوزه در آگاهی بخشی به جامعه محسوس است و کمک زیادی به شفافیت در بخش های مختلف جامعه می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: