• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1186-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رئیس دانشگاه یاسوج:

پایان نامه های دانشجویی هدفمند می شوند

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: پایان نامه های دانشجویی با بکارگیری در بخش رفع مشکلات استان خروجی محور و هدفمند می شوند .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد احمدی عریان در آیین تجلیل از سرآمدان و تکریم و الگو سازی کارآفرینان برتر با محوریت حوزه گیاهان دارویی افزود: در حال حاضر قریب به ۳۰ درصد پایان نامه های دانشجویی استان مربوط به بخش صنعت است اما باید این ظرفیت خروجی محور شده و هدفگذاری برای رفع مشکلات استان با پتانسیل پایان نامه های دانشجویی رقم بخورد .

وی عدم هدفمند سازی پایان نامه های دانشحویی را عاملی برای فقیر ماندن استان و دانشگاه دانست و خواستار خروجی محوری در این بخش شد .

رئیس دانشگاه یاسوج خواستار توجه بیش از پیش بخش صنعت در بکارگیری ظرفیت نخبگان استان شد و خاطرنشان کرد: حمایت از این بخش توسعه و رشد استان را شتاب می بخشد .

عریان با اشاره به ظرفیت های مختلف استان در حوزه های آب، جنگل، گردشگری و انرژی تصریح کرد: چرا استان از برخوردارترین استان های کشور نیست و هنوز پسوند غیر برخوردار در استان جاری است .

وی ادامه داد: باید دید در چه جایی دچار اشتباه شده ایم که پیشرفت اصولی استان رقم نخورده است .

رئیس دانشگاه یاسوج عدم باورمندی نسبت به پیوند دانشگاه، صنعت و فرهنگ را از جمله دلایل عقب افتادگی استان دانست و عنوان کرد: توجه و باورمندی و همچنین ایجاد دانشگاه پایدار و توانمند می تواند راهگشای مسیر رشد و توسعه استان باشد .

عریان با اشاره به حوزه توسعه گیاهان دارویی در استان، بیان کرد: تحقق تولید کارآمد، حاصل کارهای فاخری است که دانشمندان در آزمایشگاه انجام می دهند و باید مسائل علمی و آزمایشگاهی در تولید گیاهان دارویی استان دیده شود .

وی افزود: باید اقدامات و مطالعات دقیق در حوزه تولیدات استان انجام شود که بازار پذیری پایداری در این بخش داشته باشیم .

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه دانشگاه یاسوج ظرفیت خوبی برای توسعه دارد، اضافه کرد: دانشگاه یاسوج می تواند در ۱۰ سال آینده از توانمند ترین دانشگاه های کشور شود . رشد دانشگاه به افزایش ارزش افزوده در بخش تولید و صنعت نیز کمک می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: