• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

خدمات دهی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به بیش از 235بیمار خاص و دیالیزی

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج گفت: بیمارستان شهید بهشتی به بیش از 235 بیمار خاص و دیالیزی ارائه خدمت می دهد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، دکتر سید ذاکر سعیدی نژاد در حاشیه بازدید کارشناس سازمان مردم نهاد بیماری امور خاص از این بیمارستان، اظهار داشت: به بیش از 160بیماری خاص و 75 بیمار دیالیزی در بیمارستان شهید بهشتی خدمات ارائه داده می شود .

وی با اشاره به اینکه بخش‌های دیالیز و کولیز بیماری های امور خاص بیمارستان در سال 75 به بهره برداری رسید، اظهارکرد: در حال حاضر  بخش کولیز با ارائه خدمات به 160 بیمار خاص و دیالیز 75 در این بیمارستان با حضور سه پزشک متخصص و فوق تخصص و بیش از 15 پرستار به صورت سه شیفت به آنان ارائه خدمت می کنند .

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با بیان اینکه بیماری‌های خاص بخصوص بیماری‌های صعب العلاج هزینه‌های زیادی را به خانواده‌ها و نظام سلامت تحمیل می کند، خاطرنشان کرد: انتظار می رود در این خصوص دستگاه‌های متولی امر به ویژه سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت پای کار آیند و در حوزه پیشگیری به صورت جدی عمل کنند .

کمبود فضای فیزیکی مهمترین مشکل بخشهای کولیز دیالیز

دکتر سعیدی نژاد مهمترین مشکل فعلی بخشهای کولیز دیالیز را کمبود فضای فیزیکی عنوان و تصریح کرد: با حمایت رئیس و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان انشالله در آینده نزدیک مرتفع خواهد شد و شاهد خدمات با کیفیت و قابل درخور به مردم خواهیم بود .

دکتر پیمان اعتمادی فر، متخصص بیماری‌های خون و رئیس بخش بیماریهای خاص بیمارستان شهید بهشتی یاسوج در ادامه این بازدید با ارائه گزارشی از نحوه خدمات به بیماران و مشکلات پیش روی بیمارستان در زمینه خدمات به بیماران خاص و همچنین کمبودات تجهیزات پزشکی و مصرفی و دارویی پرداخت .

وی افزود: مهمترین مشکلات بیماران در استان، کمبود پزشک فوق تخصص خون  درشهرهای  گچساران و دهدشت است .

اعتمادی فر تصریح کرد: علاوه بر کمبود پزشک، کمبود بعضی از تجهیزات نیز در استان و در این مراکز کاملا مشهود است که لازم است جهت ارائه خدمات بهتر به بیماران این تجهیزات خریداری، نصب و راه اندازی شوند .

رئیس بخش بیماریهای خاص بیمارستان شهید بهشتی همچنین از کمبود دستگاهای مانیتورینگ سیار، مانیتورینگ سنترال، وزنه دیجیتال، دستگاه وادمر، دستگاه رگ یاب، پمپ اینفویوژن، دستگاه های EKR ، PIC ، ELC صندلی نیمه تنه و اسپلیت دو منظوره نام برد .

به گزارش ایسنا، کارشناس سازمان مردم نهاد بیماری امور خاص به همراه معاون درمان دانشگاه، رئیس و جمعی از مسئولین بیمارستان از بخش کولیز و دیالیز بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بازدید کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: